Всесвітній день охорони праці у Нововодолазькій гімназії

Інспектор праці Нововодолазької селищної ради Віта Пархоменко провела для учнів 9-10 класів Нововодолазької гімназії заходи присвячені Всесвітньому дню охорони праці

Спеціалістом у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю відділу земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної ради (інспектор праці) Вітою Пархоменко для учнів 9-10 класів Нововодолазької гімназії було проведено заходи присвячені Всесвітньому дню охорони праці.

Для присутніх було продемонстровано відеоматеріали: «Інформатика з охорони праці», «Життя у безпеці» та відео з випадками правил безпеки на робочому місці.

Потім інспектор праці зауважила, що актуальним питанням сьогодення є працевлаштування молоді. Вік, з якого допускається прийняття на роботу, – 16 років. Якщо неповнолітній дитині 15 років, як виняток, на роботу можна влаштуватися лише за згодою одного із батьків або особи, що його замінює.

Працевлаштування неповнолітніх, відповідно до Кодексу законів про працю України, здійснюється на підставі трудового договору, який обов’язково укладається у письмовій формі та лише після попереднього медичного огляду. Приймаючи на роботу неповнолітніх, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити їх із правилами внутрішнього трудового розпорядку, правилами техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки. Згідно з ч. 3 ст. 26 КЗпП України для осіб, які не досягли 18 років, випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється.

Наостанок вона додала, що на практиці неповнолітні працівники, влаштовуючись на роботу здебільшого не знають про права та пільги, які гарантуються їм державою, і не всі роботодавці дотримуються умов при використанні праці неповнолітніх працівників.

Молодь задавала питання, що їх цікавили і інспектор праці надавала їм обґрунтовані відповіді.

Альбом: Всесвітній день охорони праці в Нововодолазькій гімназії
Дата публікації: 09:04 07.05.2018