«Громадський бюджет: запрошення до діалогу»

7-8 травня у приміщенні Нововодолазької селищної ради у рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», який реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ у рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини, відбувся семінар «Громадський бюджет: запрошення до діалогу»

Як відомо, цього року Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада впроваджує бюджет участі (громадський бюджет), що надасть мешканцям громади шанс перетворити свою ОТГ на «ОТГ своєї мрії», пропонуючи проекти, які будуть реалізовані селищною радою протягом року.

У семінарі  взяли участь депутати селищної ради, старости старостинських округів, представники  органів місцевого самоврядування, керівники навчальних закладів, громадськості, активні мешканці громади. Під час заходу були розглянуті цілі, стандарти, принципи та етапи громадського бюджету на прикладі українських та польських громад.

У ході семінару також відбулося знайомство із досвідом грузинських громад у реалізації громадського бюджету, з яким присутніх ознайомив Михаїл Аслікян.

Експерт у галузі партиципативних практик із м. Житомир Альона Головко проінформувала про ключові принципи громадського бюджету та досвід українських об’єднаних громад у реалізації громадського бюджету.

Зацікавлено, творчо, і з розумінням справи учасники семінару взяли участь у практичних вправах: цілі громадського бюджету Нововодолазької ОТГ; запровадження громадського бюджету у Нововодолазькій ОТГ; різні рівні та моделі громадського бюджету та інших.

Підбиваючи підсумки семінару,  учасники ділилися своїми враженнями від проведеного заходу і запевнили, що він  став для них новим простором для презентації успішних практик, обміну досвідом та дискусій стосовно нового суспільного явища – бюджету участі.

Альбом: гром бюджет
Дата публікації: 15:01 08.05.2018