22 червня - День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю

Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, їх подвигу та жертовності, Україна встановила День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Безповоротні втрати України в цій війні 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл. Складно уявити, але страшні події позбавили життя кожного п’ятого нашого земляка.

На знак скорботи за загиблими у роки Другої світової війни 22 червня в кожному місті України пройде покладання квітів до могил загиблих, хвилина мовчання і багато пам’ятних заходів, обмежать розважальні заходи, на будинках та спорудах приспустять Державний Прапор України. Крім того в цей день о 10 годині відбудеться всеукраїнська хвилина мовчання.

Дата публікації: 08:00 22.06.2018