Впровадження та реалізація Бюджету участі (громадського бюджету) у Республіці Польща
Впровадження та реалізація Бюджету участі (громадського бюджету) у Республіці Польща

Впровадження та реалізація Бюджету участі (громадського бюджету) у Республіці Польща

25-30 червня 2018 року відбулася навчальна поїздка до Республіки Польща учасників Проекту «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку»

 Реалізується дана програма Фундацією ПАУСІ у рамках Проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб». Цей проект є однією з Ініціатив інфраструктурної програми для України і  виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Уряду Німеччини.

 Учасниками поїздки стали представники з десяти міст та об’єднаних територіальних громад Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Нововодолазьку селищну ОТГ представляла головний спеціаліст відділу економічного розвитку та інвестицій селищної ради, відповідальна особа з впровадження та реалізації Бюджету участі (громадського бюджету) Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади Ірина Кулик. Метою поїздки було вивчення досвіду впровадження та реалізації громадських бюджетів й розвитку інших механізмів участі громадян, що функціонують у Польщі.

У рамках візиту  учасники  не тільки ознайомилися з  принципами Громадських бюджетів таких міст та гмін як Свідниця, Дзержонюв, Ніси, Цісек, Сосновця, Домброва-Гурнича, а й оглянули вже реалізовані проекти партиципаторних (громадських) бюджетів. 

Одним з найцікавіших візитів став візит до сільських територій (солтиств) гміни Дзержонюв, де успішно функціонує такий вид підтримки місцевої громади з муніципального бюджету, як Фонд солтиства. Кошти Фонду розподілені пропорційно кількості населення сіл, крім того 80 % з них спрямовуються на інфраструктурні проекти та 20 % на так звані «м’які» проекти. Вибір проектів здійснюється мешканцями під час сільських зборів за участі війта гміни. Також в солтиствах гміни Дзержонюв використовують такий інструмент громадських ініціатив як надання адміністрацією гміни фінансування чи матеріалів групі мешканців для впровадження в життя їх проектів та ідей. Внеском зі сторони населення може бути праця (виконання якихось робіт), матеріали чи фінанси.

Ще однією цікавинкою Громадського бюджету міста Дзержонюв є функціонування Молодіжного Громадського бюджету, а саме те, що ним займається Молодіжна рада міста, яка має свій Статут і таку ж структуру як звичайна рада міста. Молодіжна рада міста складається з 21 депутата, які є представниками шкіл міста та отримали підтримку не менше як 25 учнів своєї школи. Крім того є «опікун», який наглядає та допомагає у роботі Молодіжній раді. Сесії відбуваються не рідше одного разу на квартал, а каденція триває два роки. Надзвичайним є також те, що до участі у  Молодіжній раді міста та голосування за проекти допускаються учні, починаючи з 4 класу, тобто діти 10-11 років.

  Депутатами Молодіжної ради проводяться різноманітні волонтерські заходи: свята в лікарнях, фестиваль кольорів, збирання їжі в притулок для тварин, зустрічі із представниками міст-партнерів. Крім того, організовуються рекламні акції та піар-кампанії Громадського бюджету та відібраних проектів по школах міста з використанням відеороликів та презентацій. Проекти поділяються на інвестиційні (тренажери під відкритим небом, зони відпочину, гойдалки для дітей з обмеженими можливостями, облаштування кабінетів хімії та фізики) та «м’які проекти» - заходи культурного характеру (ХАБ, хіп-хоп концерти, зустріч з youtubeблогером).

Також вирізнялися з-поміж інших Громадські бюджети м. Сосновця з розподілом бюджету на загальну та освітню частину, та м. Домброва-Гурнича, в якому немає голосування за проекти, а є спільне рішення мешканців окремих мікрорайонів. Консультації та співпраця замість конкуренції.

Підсумовуючи побачене та почуте, слід зазначити, що досвід Польщі варто переймати, враховуючи потреби власної громади. Адже він надихає і стимулює рухатися далі, втілюючи в життя найамбітніші плани.

Також хочеться нагадати, що прийом проектів у рамках Бюджету участі (громадського бюджету) Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади розпочнеться з 01 серпня та триватиме протягом двох місяців, а саме до 30 вересня 2018 року. Додаткову інформацію можна отримати на офіційному веб-сайті Нововодолазької селищної ОТГ у розділі «Бюджет участі (громадський бюджет)» або у відділі економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної ради. 

Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Переглядів: 770
Дата публікації: 13:53 03.07.2018
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ державного архітектурно-будівельного контролю Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Вісник Нововодолазької громади

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нововодолазька селищна рада Харківської області >>>