"Цвіт папороті" (оновлена фотопрезентація)
\"Цвіт папороті\" (оновлена фотопрезентація)

"Цвіт папороті" (оновлена фотопрезентація)

У Новоселівському старостинському окрузі пройшло свято Івана Купала

Із розмахом, весело, у найкращих українських традиціях, із розвагами на будь-який смак, із  приємними сюрпризами, піснями і запальними танцями відзначали у Нововодолазькій громаді свято Івана Купала.

Традиційно місцем його проведення ось уже два десятиліття є берег річки  у с. Новоселівка. Цього року воно залишилося незмінним. Саме тут, де гордовито задивилися густі верби у прозору гладь води, де сонячне проміння ховається у затінках дерев і манить густе різнотрав’я, і відбулося  масове театралізоване дійство «На Купала сонце грає».

На свято налаштовувало все:  і стежка до концертного майданчика, вистелена польовими квітами, і дівчата та хлопці в українських костюмах, які зустрічали гостей, і вдало розміщені на березі фото-зони із яскравими декораціями. Більшість учасників дійства одягли вишиванки, що надало йому особливого колориту.

Всіх бажаючих запрошували на майстер-класи  із плетіння купальських вінків,  формування оберегів. Для дітей працював батут і атракціони. Найсміливіші могли проїхати верхи на коні. А ще всіх запрошували скуштувати смачну польову кашу.

І ось   ведучі оголошують, що свято розпочалося.  Хореографічна композиція «Ой на Івана, та й на Купала…»  налаштувала всіх на святковий настрій.

Зі словами вітань до всіх присутніх звернувся голова Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади Олександр Єсін, якому,  до речі , належить ідея заснування фестивалю «Цвіт папороті». Привітавши всіх із чудовим, сповненим чарівності і загадковості святом, він побажав, щоб магічний купальський вогонь надав усім  сили духу в починанні добрих справ, приніс успіх, удачу, сповнив теплом, затишком та достатком. А ще він висловив надію, що можливо саме цієї чарівної ночі комусь таки пощастить знайти цвіт папороті.

Добра, щастя, миру  та достатку бажали всім присутнім на святі голова  райдержадміністрації Роман Мерзлікін та голова районної ради Світлана Ротач.

Вже традиційно селищному голові і гостям на вишитих рушниках  були вручені  духмяні короваї, як  символ добробуту та процвітання нашої великої об’єднаної громади. Ними пригостили усіх, хто завітав на свято. А потім всі разом вирушили в чарівну і таємничу подорож до магічної купальської ночі. І ось  настала мить , яку з особливим нетерпінням чекали дівчата. Ще з ранку вони плели вінки з трав і квітів, щоб тепер опустити їх на воду. Спостерігаючи, як пливе вінок , вони визначали своє майбутнє. Якщо вінок потоне – найближчий рік заміж дівчину не покличуть. Якщо вінок навіть від берега не відплив – суджений десь зовсім поруч.  Якщо ж вінок поплив досить далеко, то любов прийде здалеку.

Ще мить, і увага всіх присутніх була прикута  до сцени, де розпочався фестиваль «Цвіт папороті». І відкрила його чудовою піснею «Я ще погуляю» наша співачка, головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної ради   Вікторія Розторгуєва- Безпала. Один за одним дарували свої чарівні і неповторні виступи учасники художньої самодіяльності із с. Рокитне, с. Федорівка, с. Ордівка, с. Сосонівка, с. Знам’янка, с. Новоселівка та гості свята  бібліотекар Красноградської районної бібліотеки Тетяна Дмитренко, аматори художньої самодіяльності  із Богодухівщини і Зміївщини.

Бурхливими оплесками дякували глядачі Лідії Воровік за номер  з пісочною анімацією «Квітка-душа».

-А тепер настав час,- оголосила ведуча,- запалити наше купальське вогнище.

Двоє хлопців, підійшли до вогнища, підняли смолоскипи і тричі повторили «Слава Купалі». Ставши на коліно, вони  запалили  купальський вогонь.  І як тільки  запалало це священне   вогнище, люди потяглися до нього, бо ще із стародавніх часів збереглося повір’я, що він очищає від усього злого, додає тепло нашим душам і є символом добра та незгасимого життя.

Фестиваль добіг кінця. Під дружні аплодисменти глядачів розпочалася церемонія нагородження. Всі учасники отримали  Подяки селищного голови і солодкі презенти.

Та на цьому свято не закінчилося. Настав час приймати музичний сюрприз-подарунок від нашого селищного голови О.С. Єсіна. На його запрошення до Новоселівки прибув композитор, відомий  співак, львів’янин і майже нововодолажчанин - Роман Скорпіон. Так, так, він уже не вперше виступає у нас і ми можемо назвати його своїм другом. Жителі громади наскільки полюбили цього невгамовного і талановитого співака, що нещодавно переспівали його пісню «Поцілую» на вечорі випускників. І  того  дня  на сцену знову піднялися директори шкіл Нововодолазької об’єднаної територіальної громади і  полинула мелодія знайомої пісні.

Роман Скорпіон був здивований і вражений. Він чесно  зізнався, що його пісні ще ніхто не переспівував, але нововодолажчанам це чудово  вдалося!

Співак є другом нашої громади. З натхненням та запалом дарує свої  виступи. Ми його знаємо, ми його любимо. Та сказати, що   він лише виконував свої пісні, це значить не сказати нічого. Роман Скорпіон того вечора не тільки співав, він освідчувався  жителям громади у своїй любові до них, він запалював  у їхніх душах і серцях добро, ніжність, любов. Його довго не відпускали зі сцени і він охоче співав ще і ще.

…Все далі і далі запливали пущені на воду віночки. Все більше і більше зірок поглядало із неба. А свято не затихало. Цього року вперше ми відзначали  його однією великою об’єднаною територіальною громадою. Було весело, затишно і тепло.

Альбом: "Цвіт папороті"
Дата публікації: 09:28 07.07.2018