Серед найсильніших гирьовиків Європи - нововодолажчанка Альона Килипко
Серед найсильніших гирьовиків Європи - нововодолажчанка Альона Килипко

Серед найсильніших гирьовиків Європи - нововодолажчанка Альона Килипко

Кореспондент «Водолазького кур’єра» провела розмову із односельчанкою Альоною Килипко, яка у свої 18 років уже встигла досягти значних успіхів на ниві спорту і вписати свій особливий рядок у книгу найсильніших гирьовиків Європи

Спорт — це постійна боротьба та рух вперед. Він, як бурхлива стихія, захоплює, вирує і полонить. І тільки найсильнішим та найвитривалішим вдається підкорити Олімп. Та особливо захопливо, коли неабияку спортивну силу та мужність демонструє тендітна дівчина. Завжди приємно, коли це - українка, а тим більше - нововодолажчанка.

- Альоно,  розкажи,  будь ласка, як ти прийшла у гирьовий спорт, який рік можна назвати стартом?

- У гирьовий спорт я прийшла у 2013 році, у 8-му класі. Під час навчання у Нововодолазькій гімназії особливих спортивних результатів не демонструвала, була звичайним підлітком із дівочими захопленнями: займалася рукоділлям, малювала… Якось із подругами ми прийшли у ДЮСШ позайматися фізкультурою…

-  Мабуть, саме того дня твоя життєва зірка підказала правильний шлях?

- Певно, що так, бо саме тоді мій перший тренер Віктор Дмитрович Божедай відкрив для мене світ гирьового спорту. Він одразу помітив мій талант і запропонував його розвивати.

- І ти погодилася. Чи не було думок зайнятися іншим видом спорту?

- Звичайно ж, я не була зосереджена на гирях. Деякий час займалася дзю-до, подобався баскетбол. Але, певно, генетика сильніша (посміхається).

- Хочеш сказати, що не єдина у родині, кому гирьовий спорт став близьким?

- Так. Мій тато Андрій Миколайович ще у 90-х розпочав займатися гирьовим спортом із тренером Володимиром Васильовичем Шило, має нагороди Всеукраїнського рівня, а  брат Антон є призером у Чемпіонаті України і кандидатом у майстри спорту із гирьового спорту. Але вони покинули займатися цим видом спорту.

- Пам’ятаєш свої перші змагання?А найбільш знакові?

- Звісно. Першими були районні змагання із гирьового спорту. А потім – безліч інших. Вже за рік старань мені вдалося вибороти 3-тє місце на Чемпіонаті України. У 2016, 2017 і, врешті, 2018-му на Чемпіонаті України я здобула першість. До речі, цікавилася гирьовим спортом і з наукової точки зору. У 2016 році, навчаючись у 10-му класі, я посіла 2 місце в області на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Темою моєї роботи була “Історія становлення і розвитку гирьового спорту у Нововодолазькому районі (1985-2014 рр).

- Альоно,  я знаю, що Нововодолазьку гімназію ти закінчила із срібною медаллю, старанно готувалася до вступу у вищий навчальний заклад. Тож як вдавалося поєднувати науку і заняття у ДЮСШ?

- Це було дійсно складно. Знаю, що багато хто із моїх однолітків, на жаль, не витримують цього навантаження і покидають спорт. Неодноразово мені ставили це питання знайомі і друзі, але немає нічого неможливого. Інколи доводилося приходити у спортивну школу пізно ввечері, після занять із репетиторами. Я цінувала кожну свою вільну хвилинку і не витрачала час марно.

- Мабуть, саме це і допомогло тобі у минулому році вступити до Харківського національного університету внутрішніх справ. Чи помітили там твій талант?

- Це була дуже цікава історія. В університеті гирьовий спорт розвинений як прикладний вид спорту. Вперше свої вміння я показала на навчально-тренувальному зборі, у рамках якого відбулося спортивне свято і на якому у підійманні гирі я показала кращий результат. Та потрапити до секції гирьового спорту було не просто. Мене не хотіли брати, бо я… дівчина. Так, так. Справа в тому, що тренер Андрій Володимирович Забора раніше займався виключно з хлопцями, всерйоз мене ніхто не сприймав. Але відкривають тому, хто стукає: вже за кілька днів у руках я знову тримала гирю. А потім дні летіли птахами: тричі на тиждень – заняття із гирями, двічі – загальна фізична підготовка.

- Загалом п’ять днів на тиждень – у спорті? У чому шукаєш натхнення?

- Мене надихають мої рідні. Їх підтримку я відчуваю повсякчас.

- Як вважаєш, ти – людина настрою?

- Часто-густо настрій впливає на результат змагань, але тільки у позитивний бік. Якщо весело на душі – легко підіймаю гирю, якщо сумно – йду наперекір цьому почуттю і знову ж таки – роблю більшу кількість ривків.

- Альоно, ми, твої односельці, щиро вітаємо тебе із здобуттям бронзової  медалі на Чемпіонаті Європи,  який нещодавно пройшов у м. Гарлява (Литва). Розкажи, як все було.

- Дні, проведені у Литві, стали справді незабутніми. Це була моя перша поїздка за кордон. Наша юнацька збірна з України спочатку відвідала Вільнюс. Оселилися ми у місті Каунас, а безпосередньо змагання проходили вже у Гарляві. І до сьогодні моє серце не покидають ті емоції, які я відчула, коли стояла на п’єдесталі. Від щирого серця хочу подякувати усім, хто допоміг мені здійснити цю поїздку.

- Зараз ти взяла своєрідний тайм-аут, адже є місяць відпочинку від життя у казармі і постійних тренувань. Чим займаєшся вдома?

- Віддаю перевагу пасивному відпочинку, насолоджуюся кожним днем, адже попереду ще багато роботи над собою.

- І наостанок. Гирьовий спорт вже давно підкорився слабкій статі. Разом із тим поширилося твердження, що він спотворює дівчат, робить їх мускульними,  позбавляє природного шарму.  Що скажеш?

- Те, що дівчина, яка займається гирьовим спортом, стає такою, це нісенітниця. Говорячи про жінок у силових видах спорту, більшість перебуває в полоні стереотипу – уявляє собі монстрів жіночої статі з фігурою Шварценеггера. Але таке сприйняття – від незнання. Гирьовий спорт передбачає техніку, а не об’єм м’язів.

-  Дякую за змістовні відповіді. Бажаю тобі подальших успіхів.

Бесіду вела Тетяна Скиба

 

Переглядів: 947
Дата публікації: 14:24 18.07.2018
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ державного архітектурно-будівельного контролю Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Вісник Нововодолазької громади

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нововодолазька селищна рада Харківської області >>>