Серед найсильніших гирьовиків Європи - нововодолажчанка Альона Килипко

Кореспондент «Водолазького кур’єра» провела розмову із односельчанкою Альоною Килипко, яка у свої 18 років уже встигла досягти значних успіхів на ниві спорту і вписати свій особливий рядок у книгу найсильніших гирьовиків Європи

Спорт — це постійна боротьба та рух вперед. Він, як бурхлива стихія, захоплює, вирує і полонить. І тільки найсильнішим та найвитривалішим вдається підкорити Олімп. Та особливо захопливо, коли неабияку спортивну силу та мужність демонструє тендітна дівчина. Завжди приємно, коли це - українка, а тим більше - нововодолажчанка.

- Альоно,  розкажи,  будь ласка, як ти прийшла у гирьовий спорт, який рік можна назвати стартом?

- У гирьовий спорт я прийшла у 2013 році, у 8-му класі. Під час навчання у Нововодолазькій гімназії особливих спортивних результатів не демонструвала, була звичайним підлітком із дівочими захопленнями: займалася рукоділлям, малювала… Якось із подругами ми прийшли у ДЮСШ позайматися фізкультурою…

-  Мабуть, саме того дня твоя життєва зірка підказала правильний шлях?

- Певно, що так, бо саме тоді мій перший тренер Віктор Дмитрович Божедай відкрив для мене світ гирьового спорту. Він одразу помітив мій талант і запропонував його розвивати.

- І ти погодилася. Чи не було думок зайнятися іншим видом спорту?

- Звичайно ж, я не була зосереджена на гирях. Деякий час займалася дзю-до, подобався баскетбол. Але, певно, генетика сильніша (посміхається).

- Хочеш сказати, що не єдина у родині, кому гирьовий спорт став близьким?

- Так. Мій тато Андрій Миколайович ще у 90-х розпочав займатися гирьовим спортом із тренером Володимиром Васильовичем Шило, має нагороди Всеукраїнського рівня, а  брат Антон є призером у Чемпіонаті України і кандидатом у майстри спорту із гирьового спорту. Але вони покинули займатися цим видом спорту.

- Пам’ятаєш свої перші змагання?А найбільш знакові?

- Звісно. Першими були районні змагання із гирьового спорту. А потім – безліч інших. Вже за рік старань мені вдалося вибороти 3-тє місце на Чемпіонаті України. У 2016, 2017 і, врешті, 2018-му на Чемпіонаті України я здобула першість. До речі, цікавилася гирьовим спортом і з наукової точки зору. У 2016 році, навчаючись у 10-му класі, я посіла 2 місце в області на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Темою моєї роботи була “Історія становлення і розвитку гирьового спорту у Нововодолазькому районі (1985-2014 рр).

- Альоно,  я знаю, що Нововодолазьку гімназію ти закінчила із срібною медаллю, старанно готувалася до вступу у вищий навчальний заклад. Тож як вдавалося поєднувати науку і заняття у ДЮСШ?

- Це було дійсно складно. Знаю, що багато хто із моїх однолітків, на жаль, не витримують цього навантаження і покидають спорт. Неодноразово мені ставили це питання знайомі і друзі, але немає нічого неможливого. Інколи доводилося приходити у спортивну школу пізно ввечері, після занять із репетиторами. Я цінувала кожну свою вільну хвилинку і не витрачала час марно.

- Мабуть, саме це і допомогло тобі у минулому році вступити до Харківського національного університету внутрішніх справ. Чи помітили там твій талант?

- Це була дуже цікава історія. В університеті гирьовий спорт розвинений як прикладний вид спорту. Вперше свої вміння я показала на навчально-тренувальному зборі, у рамках якого відбулося спортивне свято і на якому у підійманні гирі я показала кращий результат. Та потрапити до секції гирьового спорту було не просто. Мене не хотіли брати, бо я… дівчина. Так, так. Справа в тому, що тренер Андрій Володимирович Забора раніше займався виключно з хлопцями, всерйоз мене ніхто не сприймав. Але відкривають тому, хто стукає: вже за кілька днів у руках я знову тримала гирю. А потім дні летіли птахами: тричі на тиждень – заняття із гирями, двічі – загальна фізична підготовка.

- Загалом п’ять днів на тиждень – у спорті? У чому шукаєш натхнення?

- Мене надихають мої рідні. Їх підтримку я відчуваю повсякчас.

- Як вважаєш, ти – людина настрою?

- Часто-густо настрій впливає на результат змагань, але тільки у позитивний бік. Якщо весело на душі – легко підіймаю гирю, якщо сумно – йду наперекір цьому почуттю і знову ж таки – роблю більшу кількість ривків.

- Альоно, ми, твої односельці, щиро вітаємо тебе із здобуттям бронзової  медалі на Чемпіонаті Європи,  який нещодавно пройшов у м. Гарлява (Литва). Розкажи, як все було.

- Дні, проведені у Литві, стали справді незабутніми. Це була моя перша поїздка за кордон. Наша юнацька збірна з України спочатку відвідала Вільнюс. Оселилися ми у місті Каунас, а безпосередньо змагання проходили вже у Гарляві. І до сьогодні моє серце не покидають ті емоції, які я відчула, коли стояла на п’єдесталі. Від щирого серця хочу подякувати усім, хто допоміг мені здійснити цю поїздку.

- Зараз ти взяла своєрідний тайм-аут, адже є місяць відпочинку від життя у казармі і постійних тренувань. Чим займаєшся вдома?

- Віддаю перевагу пасивному відпочинку, насолоджуюся кожним днем, адже попереду ще багато роботи над собою.

- І наостанок. Гирьовий спорт вже давно підкорився слабкій статі. Разом із тим поширилося твердження, що він спотворює дівчат, робить їх мускульними,  позбавляє природного шарму.  Що скажеш?

- Те, що дівчина, яка займається гирьовим спортом, стає такою, це нісенітниця. Говорячи про жінок у силових видах спорту, більшість перебуває в полоні стереотипу – уявляє собі монстрів жіночої статі з фігурою Шварценеггера. Але таке сприйняття – від незнання. Гирьовий спорт передбачає техніку, а не об’єм м’язів.

-  Дякую за змістовні відповіді. Бажаю тобі подальших успіхів.

Бесіду вела Тетяна Скиба

Дата публікації: 14:24 18.07.2018