ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЦЕ МОЖЕ ТРАПИТИСЯ З КОЖНИМ!

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЦЕ МОЖЕ ТРАПИТИСЯ З КОЖНИМ!

Відділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної ради інформує

Торгівля людьми - означає одержання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

За оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян шукати роботу за кордоном. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від цього злочину, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду для України є сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей.

За даними Міжнародної організації з міграції, в Україні зростає кількість жертв трудової експлуатації. Випадки торгівлі дітьми складають понад 10% загальної кількості випадків, і цей відсоток постійно збільшується.

Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню проінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: Ви повинні знати свої права й бути готовими їх захистити. Якщо ви плануєте їхати на роботу за кордон, вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНИХ ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН

Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств та прикордонних пунктів пропуску. Якщо Ви загубили свій паспорт або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.

Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де ви будете працювати та про безпечне надійне місце проживання. Повідомте рідним та/або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про вашого роботодавця.

Будьте готові до надзвичайних ситуацій! Занотуйте контактну інформацію посольства/консульства України в країні, до якої збираєтесь, та негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми. В Україні діють деякі злочинні групи (вербувальники), які продають людей у рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування. Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.

Основним завданням вербувальника — переконати людину виїхати за кордон або в інший регіон на працевлаштування. При цьому вербувальник допомагає особі виготовити реальні чи підроблені документи, а за свої «послуги» дозволяє сплатити з першої «заробітної плати». Таким чином відбувається втягнення осіб в боргову кабалу. За даними ОБСЄ, останнім часом вербувальники діють через особисті зв’язки (родичі, близькі друзі), туристичні, модельні та шлюбні агентства, фірми з працевлаштування, оголошення на вулиці та в ЗМІ. Зазвичай вербувальники не вдаються у подробиці працевлаштування: шукають хатню робітницю, продавця, офіціанта, робітників на будівництві, доглядальницю за особами похилого віку чи дітьми і т. д. Законодавцем передбачена кримінальна відповідальність за ст. 149 КК України «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини», що передбачає від 3 до 15 років позбавлення волі.

Якщо Ви стали жертвою торгівлі звертайтесь за телефонами:

Департамент соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації: (057) 705-26-72;

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми: 527 - безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life:) та Beeline;

(05740) 4-22-96 відділ у справах дітей сім’ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної ради

Альбом: ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЦЕ МОЖЕ ТРАПИТИСЯ З КОЖНИМ!
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/1412 | Переглядів: 482Дата публікації: 13:00 31.07.2018