Нововодолажчан слухала Латвія та Стокгольм!

Участь народного аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня» у Міжнародному етнокультурному фестивалі співдружності культур Латвії та України «Єднання культур»

У цьому році Латвійська Республіка відзначає масштабне свято – 100-річний ювілей з дня проголошення Незалежності. Багато цікавих заходів, фестивалів, конкурсів відбулися по всіх містах країни, де можна було побачити  і доторкнутися до її традиційності та історії.

З 18 по 23 жовтня проходили святкові заходи в містах Рига та Салласпілс. Одним із них був Міжнародний етнокультурний фестиваль співдружності культур Латвії та України «Єднання культур», на який було запрошено наш народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня», керівник: Вікторія Розторгуєва-Безпала.

Велич української пісні, автентичність, колорит костюмів, традиційність – все це підкорило латвійських глядачів. Учасниці ансамблю продемонстрували пісні Слобожанщини та Полтавщини, затанцювали танок «Карапєт».

Дуже приємно було, коли по закінченню фестивалю, латвійські та швецькі вокальні колективи разом із ансамблем «Берегиня» заспівали прекрасну українську народну пісню «Розпрягайте, хлопці, коні». Це ще раз підтверджує, що українська культура багата, потужна. Її знає увесь світ!

Неймовірне свято створило неперевершений настрій, який однією могутньою хвилею підняв на високий щабель емоції Берегинь – хвилюючих і всеохоплюючих.

Далі на ансамбль чекала екскурсія по Ризі, велич церков у готичному стилі, середньовіччя Старої Риги, пишність будівель стилю югенд, чарівність дерев'яної забудови роблять її одним зі світових зразків архітектури.

Також відвідали місто-перлину на березі Ризької затоки недалеко від столиці Латвії – Юрмалу. Це чудове місто-курорт відоме у багатьох країнах світу. Воно просто створене для відпочинку. Найвідоміший об'єкт - концертна зала «Дзінтарі», в якій виступають найвідоміші артисти світу. Потім історична велич Рундальського палацу, Ботанічного саду…

17 годин на пароплаві – і перед очима постає серце Швеції – Стокгольм. Між озером і морем на 14 островах розташувалося дивовижне місто. Місто, схоже на казку — пряникові будиночки, яскраві кольори, гарна архітектура. Місто, що стоїть на стику часів — старовинні традиції переплітаються з сучасністю. Один Стокгольм, а скільки від нього емоцій!

Середньовічні вулички і площі тут мають особливу магію. Прогулюючись по ним, з головою занурюєшся в атмосферу унікальних і неповторних архітектурних споруд, соборів, пам'ятників і скульптур, які зберегли пам'ять про безліч історичних подій, таємниць і загадок, разючих історій і дивовижних фактів. Також відвідали найбільший за площею діючий Королівський палац Європи - офіційну робочу резиденцію короля Швеції.

Мали змогу заспівати українські пісні і жителям Стокгольму. Це було неперевершено і  по-європейськи!

Вікторія Розторгуєва-Безпала,

головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді

та спорту Нововодолазької селищної ради

Альбом: