День пам'яті жертв голодоморів
День пам\

День пам'яті жертв голодоморів

Сьогодні, 24 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Пам'ятаємо!

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

Деякі факти, які розкажуть про пам’ятну дату більше:

1. День пам’яті жертв голодоморів почали відзначати в 1998 році, згідно з указом Президента України Леоніда Кучми від 26 листопада 1998 року.

2. Щодо кількості загиблого населення на території України, за часів голоду, ведуться дискусії і на сьогодення. За даними Інституту історії України на 2016 рік, число жертв склало 3,9 млн чоловік і 0,6 млн – зниження народжуваності в силу трагічних подій. За іншими даними, жертвами голодомору 1932-33-х років стали до 7 мільйонів чоловік.

3. Періоди голоду 1921-1923-х років та 1946-1947-х за межами України не знайшли широкого визнання, тому голодомором вони називаються переважно в наукових дослідженнях.

4. У 2008 році відбулося відкриття меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні, після чого саме це місце стало знаковим для заходів та вшанувань пам’яті загиблих.

Пам'ятник «Свічка пам'яті»

Пам’ятник «Свічка пам’яті»

5. О 16:00 щорічно проходить загальнонаціональна хвилина мовчання в пам’ять про страшні події нашої історії. Також з 2005 року проходить акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі шанують пам’ять померлих, поставивши свічку біля пам’ятника жертвам, а також на своєму підвіконні.

6. У 2006 році український парламент офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу.

7. У 2008 році Папа римський Бенедикт XVI у Ватикані вшанував пам’ять жертв голодомору на Україні, а також в інших регіонах колишнього СРСР, привітавши українських паломників українською мовою.

8. За даними на 2009 рік, голод 1932-1933-х років в Українській РСР геноцидом визнали 17 держав.

Дата публікації: 08:00 24.11.2018