«Снід: подумай про майбутнє - обери життя»

«Снід: подумай про майбутнє - обери життя»

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day) щорічно відзначається по всьому світу 1 грудня. Цей день став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов'язаних з питаннями охорони здоров'я і однією з ключових можливостей підвищення інформованості, належного вшанування пам'яті загиблих від хвороби, і можливості відзначити такі досягнення як розширення доступу до лікування та заходів профілактики.

У всьому світі сьогодні говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія, про масштаби цієї трагедії і, звичайно ж, про те, як зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

5 червня 1981 року Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу — СНІД (Синдром набутого імунодефіциту).

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу.

Розуміючи всі зростаючі складнощі, пов'язані з пандемією ВІЛ/СНІДу, ООН створила у 1996 році союз шести всесвітніх організацій. Названа як "Спільна програма Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ/СНІДу" (Joint United Nations Programme on HIV/AIDS, UNAIDS), програма об'єднує спонсорів цього спільного проекту: Дитячий фонд ООН, Фонд ООН з питань народонаселення, Програма ООН з розвитку, Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) і Світовий банк.

UNAIDS підтримує довгострокові глобальні проекти з профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу; допомагає  у боротьбі за права людини незалежно від ВІЛ-статусу, здійснює допомогу країнам у всьому світі за допомогою проведення навчань та заходів профілактики, підтримують дослідженя з питань ВІЛ/СНІДу та роботи з програмами розширення міжнародного фронту боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.

На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у  віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.

Заходи, що проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур.
У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

Будьте здорові! Бережіть себе!

Додаткова інформація:

ЕПІДЕМІЯ ВІЛ-ІНФЕКЦІЙ В УКРАЇНІ (За даними UNAIDS)

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/1813 | Переглядів: 228Дата публікації: 08:00 01.12.2018