Масштабний Форум місцевого самоврядування

Масштабний Форум місцевого самоврядування

5 грудня у Конгресно-виставковому центрі «Парковий» міста Київ відбувся масштабний Форум місцевого самоврядування. У його рамках пройшов також ІІІ Форум об’єднаних громад

У ньому взяли участь Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, представники міжнародної спільноти та інші поважні особи. У складі делегації Харківської області на  цьому заході був присутній і голова Нововодолазької селищної  об’єднаної територіальної громади  Олександр Єсін.

Передусім у своєму виступі Президент України звернувся із проголошенням надзвичайно важливої новини, яка нібито дуже далека від місцевого самоврядування, але точно є довгоочікуваною для всієї країни. «Я радий оприлюднити дату Об’єднуючого Собору, який має проголосити створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні». Отже, Собор відбудеться 15 грудня 2018 року,» - сказав Петро Порошенко.

Також глава держави наголосив, що попри те, що у впровадженні децентралізації зроблено багато, зупинятися на досягнутому не можна. Президент підкреслив, що для цього необхідно продовжити максимальне стимулювання подальшого об'єднання та приєднання територіальних громад, зокрема до міст обласного значення.  Він наголосив, що у 2019 році мають бути сформовані всі перспективні плани областей з повним покриттям ОТГ всієї території України.

Привітавши із початком засідання, до присутніх у залі звернувся Андрій Парубій: «Я надзвичайно гордий, що сьогодні на цьому заході присутні представники об’єднаних територіальних громад з усієї України, ті люди, які вже відчули позитивні наслідки реформи децентралізації. Я щиро вдячний Володимиру Гройсману, який став мотором на шляху до цієї реформи. На децентралізацію країна чекала довгі роки і сьогодні за моїм переконанням вона стала найглибшою і найуспішнішою з-поміж інших реформ, бо дала передумови до зміни психології українського суспільства. І це правда».

Володимир Гройсман розпочав свій виступ з того, що кожний новий Форум останніх чотирьох-п’яти років він порівнює з попередніми. І сьогодні можна з впевненістю говорити, що ми вийшли на абсолютно новий рівень і якість в обговоренні важливих питань. «На моє глибоке переконання з 2005 по 2013 рік включно місцеве самоврядування знаходилося у пригніченому стані, і ситуація погіршувалася з кожним роком. Нарешті сьогодні на цьому Форумі ми можемо констатувати і підвести проміжну риску 5 років першого етапу проведення децентралізації в Україні» - сказав Прем’єр-міністр України.

На Форумі також виступили й інші уповноважені особи та представники міжнародної спільноти.

Далі розпочалася робоча частина заходу, де на пленарних сесіях було розглянуто питання успішності реформи, проаналізовано дорожню карту і пріоритети на майбутнє та ряд інших.

Учасники Форуму місцевого самоврядування у спільному обговоренні обмінялися досвідом кращих практик реформи децентралізації. Урядом було окреслено нові завдання, які потрібно буде виконати владі на місцях.

Нагадаємо, що саме завдяки ініційованій Президентом України реформі децентралізації утворилася  і наша Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада, яка нині є однією із найуспішніших. На сьогодні ми маємо свою Стратегію розвитку громади на 2018-2025 роки та План соціально-економічного розвитку  на 2018-2020 роки.

Кожен мешканець громади на власні очі  побачив ті позитивні зміни, що відбулися  за час об’єднання. Розроблено і успішно втілюються у життя інфраструктурні проекти. Поповнюється новою потужною технікою машинно-тракторний парк комунального господарства. Однією із  успішно завершених справ є і газифікація села Бахметівка, на яку мешканці тут чекали  тринадцять років. Пріоритетними напрямками розвитку громади  залишаються медицина, освіта, культура.

Як позитивний  момент, слід відзначити нашу співпрацю з проектами міжнародної технічної допомоги та Програмами «U-LEAD  з Європою», міжнародного співробітництва GIZ (Німеччина), ПРООН (США), DESPRO  (Швейцарія),TERRA HUMANA (Польща).

Навчальні візити до Польщі, навчання за допомогою м’яких проектів – все це давало нам можливість постійно вдосконалюватися.

Впевнені, що Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада спільними зусиллями селищного голови Олександра Єсіна, депутатського корпусу, виконавчих відділів продовжить розвиватися та рухатися вперед.

Альбом: Масштабний форум місцевого самоврядування
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/1850 | Переглядів: 263Дата публікації: 09:30 06.12.2018