ПРО РОБОТУ ВІДДІЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Інформує: завідуючий Нововодолазьким інформаційно-консультативним центром НСПП Віталій Столяренко

Національна служба посередництва і примирення (НСПП) – це постійно діючий державний орган, створений у листопаді 1998 року Президентом України з метою сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів, їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню, здійснення посередництва для вирішення таких спорів.

У своїй діяльності НСПП керується Конституцією України, Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», іншими законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, а також Положенням Про Національну службу посередництва і примирення.

Основними завданнями НСПП є:

- сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними;

- прогнозування виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню;

- здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів;

- забезпечення здійснення соціального діалогу, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин в Україні;

- здійснення заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів;

- підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин.

У 2019 році відділенням НСПП в Харківській області продовжується здійснення заходів у напрямку ведення аналітично-інформаційної роботи, забезпечення своєчасного реагування на випадки ускладнення ситуації в колективах, підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин, інформування громадськості щодо виконання Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та Закону України «Про соціальний діалог в Україні».

Значною мірою забезпечення високого рівня діяльності відділення залежить від якості роботи інформаційно-консультативних центрів НСПП, від об’єктивності та своєчасності наданої ними інформації. З метою наближення консультативних послуг НСПП до представників соціально-трудових відносин, поширення правових знань з питань соціально-трудових відносин та практики вирішення колективних трудових спорів, підвищення проінформованості громадськості про діяльність НСПП в районах і містах обласного значення Харківської області створено 27 інформаційно-консультаційних центрів НСПП, один із яких розміщується в смт Нова Водолага. До роботи в даних центрах залучені трудові арбітри і незалежні посередники НСПП, що працюють в цих районах.

Які ж саме повноваження та завдання має Нововодолазький інформаційно-консультативний центр?

Відповідь на це питання ми отримали від завідуючого Нововодолазьким інформаційно-консультативним центром Віталія Столяренка, який очолює даний центр на громадських засадах.

Так, у відповідності до затвердженого Плану роботи Нововодолазького інформаційно-консультативного центру Національної служби посередництва і примирення на 2019 рік, планується проведення центром консультування представників сторін соціально-трудових відносин з питань застосування Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та проведення протягом року, спільно з фахівцями відділення НСПП в Харківській області, семінарів, засідань круглого столу з представниками роботодавців, профспілок, представниками органів виконавчої влади, а також оперативно проводити інформування відділення НСПП щодо виникнення страйку, у тому числі стихійного, оголошення акцій протесту, мітингів, пікетувань або інших дій, пов’язаних з укладенням соціально-трудових відносин на підприємствах, в організаціях, установах.

У разі виникнення соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ, організацій Нововодолазького району з питань порушення законодавства про працю, виконання колективних договорів, угод тощо до інформаційно-консультативного центру НСПП за сприянням у вирішенні розбіжностей  між найманими працівниками та роботодавцями мають право звертатися як сторони конфлікту, так і органи влади, зацікавлені у стабілізації стану соціально-трудових відносин на відповідній території. З метою поліпшення соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів та сприяння своєчасному їх вирішенню, Нововодолазьким інформаційно-консультативним центром та спеціалістами відділення НСПП в Харківській області будуть надані  всі необхідні консультації та роз’яснення стосовно застосування Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та порядку врегулювання розбіжностей між сторонами.

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2073 | Переглядів: 290Дата публікації: 14:03 11.02.2019