СЕМІНАР-ТРЕНІНГ: ВЧИМОСЯ УПРАВЛЯТИ ЗЕМЛЯМИ ОТГ

СЕМІНАР-ТРЕНІНГ: ВЧИМОСЯ УПРАВЛЯТИ ЗЕМЛЯМИ ОТГ

Днями в приміщенні Харківської обласної ради відбувся семінар-тренінг, участь у якому взяла і начальник відділу земельних відносин, комунальної власності, підприємництва податків і зборів Нововодолазької селищної ради Світлана Семикрас.

З  18 по 20 лютого 2019 року в приміщенні Харківської обласної ради на виконання Програми Місцевого системного розвитку Фондом «Східна Європа» у партнерстві з ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», громадською організацією «ДЕСПРО» та Київським економічним інститутом  в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»  відбувся семінар-тренінг, участь у якому взяла і начальник відділу земельних відносин, комунальної власності, підприємництва податків і зборів Нововодолазької селищної ради Світлана Семикрас.

Учасники тренінгу мали можливість отримати знання та практичні навички щодо застосування  інструментарію управління землями ОТГ, організації та здійснення управління земельними ресурсами в межах територій ОТГ, що, безперечно, сприятиме  у вирішенні проблеми землеустрою в громаді, прийнятті обґрунтованих рішень щодо земельних питань, які будуть зрозумілими та прозорими для громадян.

На семінарі було проведено консультацію з юристами щодо застосування законодавства в частині розпорядження земельними ділянками сільгосппризначення, які розташовані  за межами населених пунктів. Як відомо, право розпорядження ними до нашої ОТГ перейшло влітку минулого року.

Завдяки  проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»   громада отримає повну картину щодо того, яке майно та землі ніким не використовується; які землі потребують особливих дій для підвищення родючості грунтів; які земельні ділянки використовуються без належним чином оформлених документів та інше. Дякуючи даному проекту та чіткому алгоритму дій  працівників органів місцевого самоврядування, можна буде досягти покращення якості життя в сільській місцевості, прозорості, відкритості та вільного доступу до реєстру  земель, який на даний час створюється і в нашій громаді, наповнення та збільшення бюджету ОТГ.

З метою забезпечення прозорості розпорядження землями громади  та залучення громадськості до процесу планування та раціонального використання земель,  населення та інші зацікавлені особи матимуть доступ до інформації про сучасний стан та обмеження у використанні земель на території ОТГ. А саме будуть оприлюднені схеми сучасного використання земель, схеми обмежень у використанні земель, інформації про межі режимоутворюючих об’єктів  на сайті ОТГ та в роздрукованій формі в приміщенні селищної ради.

На тренінгу  також було обговорено питання інвентаризації земель, яке для нашої Нововодолазької ОТГ є особливо актуальним. Адже  на часі проведення повної інвентаризації земель Нововодолазької об’єднаної територіальної громади, завдяки якому  будуть створені нові умови для розвитку бізнесу, залучення інвестицій та створення сприятливих умови для розвитку громади.

Альбом: земля
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2103 | Переглядів: 246Дата публікації: 14:40 25.02.2019