Поділіться сімейним теплом з дітьми, станьте патронатним вихователем!

Поділіться сімейним теплом з дітьми, станьте патронатним вихователем!

Інформує відділ у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної ради

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з  догляду, виховання та реабілітація дитини в своїй сім’ї. Патронатним вихователем може бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки), та від 35 до 65 років (для чоловіка) які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі, мають досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником.

Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті із законом.

До сім’ї патронатного вихователя може бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

За договором про патронат над дитиною орган опіки та піклування влаштовує дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах, в сім’ю патронатного вихователя.

На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв’язку з втратою годувальника, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

Патронатний вихователь зобов’язаний:

1. забезпечити дитину житлом, одягом, харчування, тощо;

2. створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

3. співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

4. забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

5. сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

При влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя їх батьки не звільнюються від обов’язків щодо утримання дитини.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили до складних життєвих обставин, а саме:

1. новонароджені діти, залишені у пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

2. підкинуті, знайдені діти;

3. безпритульні діти;

4. неповнолітні вагітні дівчата;

5. діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю;

6. діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

7. діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, безвісно відсутні;

8. діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення дій в зоні ООС;

9. інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

Кандидату у патронатні вихователі потрібно зібрати необхідний перелік документів та пройти навчання.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат ви зможете дізнатися, звернувшись у відділ у справах дітей, сім’ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної ради за адресою: смт Нова Водолага, вул. Донця Григорія, 6, тел. (05740) 4 22 96.

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2156 | Переглядів: 208Дата публікації: 09:40 20.03.2019