Кір - небезпечна хвороба
Кір - небезпечна хвороба

Кір - небезпечна хвороба

Інформує - Головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Нововодолазької селищної ради Людмила Мороз

За оперативними даними з початку поточного року в Нововодолазькому районі було зареєстровано 59 випадків захворювання на кір. Серед мешканців Нововодолазької ОТГ   цю небезпечну хворобу  було діагностовано у 33 чоловік, із них - у  13 дітей.  24%  хворих не мали щеплення проти кору.

Сьогодні мені хотілося б ще раз нагадати, що кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, яке передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 

Як же  протікає ця хвороба?

Джерелом інфекції є  хвора на кір людина. Заразною вона є  з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. 

Інкубаційний період (період з моменту потрапляння вірусу в організм людини до перших клінічних проявів) становить 7 - 21 день. Далі починається період захворювання з такими симптомами: температура підвищується до 38 градусів і вище, з’являються загальна слабкість, головний біль, сухий  кашель, кон’юнктивіт. 

Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. 

Характерна етапність висипань. Спочатку вони виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби  швидко поширюються на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висипання покривають весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки.

Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висипання зникає зовсім, або змінюється пігментацією й ділянками лущення шкіри. Зникнення висипань відбувається в порядку, зворотному їх появі. Нормалізується температура, проходять катаральні явища

Якщо ви захворіли, то необхідно:

-терміново звернутися до лікарні;

-до приходу лікаря звести до мінімуму контакти з іншими людьми;

-повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;

-при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовувати носову хустинку;

-частіше мити руки з милом;

-використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку);

-не займатися самолікуванням;

-кімната, де перебуває хворий, повинна буди чистою, добре провітрюватись. 

Чим небезпечний кір?

Кір має високу контагіозність: після контакту з хворим заражаються 96 % сприйнятливих осіб.

Кір може супроводжуватися виникненням важких ускладнень, найнебезпечнішими серед яких є: коровий енцефаліт (запалення головного мозку), що дає високу летальність; запалення легень; кір часто спричиняє гнійні запалення дихальних шляхів; ослаблює захисні сили організму, що підвищує сприйнятливість до різних інфекцій не лише під час хвороби, а й протягом кількох місяців після одужання.

Якщо людина не була щеплена проти кору і не перехворіла ним у дитинстві, є велика ймовірність захворіти ним у дорослому віці, і саме у дорослих кір перебігає особливо важко.

Як запобігти захворюванню на кір?

Специфічного лікування від кору не існує, найкращий захист – вакцинація, для її проведення необхідно звернутися до  медичного закладу за місцем проживання;

-необхідно звести до мінімуму контакт хворих із здоровими людьми;

-слід періодично проводити вологе прибирання;

-часто провітрювати приміщення.

Найкращий захист від кору – вакцинація  планова та за епідемічними показаннями. Якщо людина щеплена, хвороба протікає значно легше і без небезпечних ускладнень.

  Дітям захист від кору потрібний, якщо:  малюку виповнилося 12 місяців. Не зволікайте із плановим щепленням КПК. Якщо  дитина старша  року і ви пропустили перше щеплення - негайно надолужте його, звернувшись до  лікаря за місцем проживання для його проведення. Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК. Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують захист. Дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця. Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати. Підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору

При виникненні вогнища кору в організованому колективі слід:

-за контактними особами встановити медичне спостереження протягом 21-го дня;

-дітям, з числа контактних, які не мають щеплень проти кору та не хворіли на кір, необхідно утримуватись від відвідування занять в карантинних класах з 8-21 день з дня ізоляції хворого.

 Нагадую, що відповідно до ст.15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших навчальних закладів слід проводити за наявності відповідної довідки про профілактичне щеплення. Дітям, які не отримали профілактичні щеплення, відвідування дитячих закладів  заборонено.

Переглядів: 399
Дата публікації: 10:35 20.03.2019
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ державного архітектурно-будівельного контролю Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Вісник Нововодолазької громади

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нововодолазька селищна рада Харківської області >>>