"У кожнім нашім Я - частинка України"
\"У кожнім нашім Я - частинка України\"

"У кожнім нашім Я - частинка України"

Нововодолазька громада пишається досягненнями колективу. Очолюють талановиту багатодітну дружню родину «Вербиченька» Ольга Володимирівна Коваль, керівник гуртка-методист, «Відмінник освіти України», Заслужений працівник культури України, володар нагрудного знаку «Софія Русова», Почесний громадянин Нововодолажчини та Тетяна Павлівна Коваль, керівник гуртка-методист, «Відмінник освіти», володар нагрудного знаку «Василь Сухомлинський», Почесний громадянин селища Нова Водолага.

Привітав «Вербиченьку» Нововодолазький селищний голова Олександр Сергійович Єсін. «Вербиченька» дякує Олександру Сергійовичу за підтримку колективу. Нині готується аудіо альбом «Ой, дай, Боже, літа множе», видання якого фінансується Нововодолазькою селищною радою.

Зі словами привітань звернулися до присутніх Ольга Михайлівна Козачок, начальник відділу освіти; Віра Миколаївна Осадча, професор кафедри естрадного та народного співу Харківської державної академії культури, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, професор; Валентина Анатоліївна Сушко, етнолог, кандидат історичних наук, доцент теорії і історії мистецтв Харківської академії дизайну і мистецтв.

За доброю традицією вихованці першого року навчання отримали пам’ятки, які засвідчили їх повноправне членство колективу «Вербиченька»!

У 2014-2019 роках вихованцями «Вербиченьки» було здійснено більше десяти фольклорно-етнографічних експедицій Слобожанщиною. В експедиціях «Вербиченька» черпає справжні скарби народної обрядовості, традиції, світогляду, народної творчості.

Польові записи стали основою як для освітнього процесу, так і для написання науково-дослідницьких робіт. За звітний період когорту 14-ти дійсних членів Малої академії наук України поповнили ще три юних науковці. Щороку вихованці колективу стають переможцями Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», Всеукраїнської філософської краєзнавчої конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід», науково-практичної конференції «Етнологія і фольклористика», що проходить в рамках відкритого фестивалю традиційної народної культури «Кроковеє коло».

«Вербиченька» - активний учасник міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних фольклорних, етнічно-мистецьких фестивалів, конкурсів в Україні та за кордоном, де достойно представляла традиційну народну культуру Слобідського краю.

У складі колективу «Вербиченьки» успішно діє гурток писанкарства, де відроджується традиційне народне мистецтво. Юні писанкарі неодноразово проводили майстер-класи з писанкарства, ставали учасниками та переможцями різноманітних виставок декоративно-вжиткового мистецтва.

У сфері видавничої діяльності колективу слід назвати збірку «Слобожанські казки» (2015), видання друге, доповнене, до якого ввійшло 36 слобідсько-українських казок, зібраних у фольклорних експедиціях вихованцями «Вербиченьки».

Збірка інформаційно-методичних матеріалів «Краєзнавчі шляхи Слобожанщини» (2016), де представлені матеріали пошуково-краєзнавчої роботи вихованців «Вербиченьки».

У книзі О.Коваль і Т.Коваль «Вбрання українців Слобожанщини ХХ століття» (2017) подається огляд традиційного вбрання, що підтверджується світлинами і речовими матеріалами колекції «Вербиченьки», яка зберігається в музейній кімнаті «Свята спадщина» Нововодолазького БДЮТ. Цю книгу ілюструє відео фільм «Диво-скарб із живого джерела», створений у 2018 році вихованцями «Вербиченьки».

Різножанрові пісні Слобожанщини, виконані автентичною манерою вокалістами колективу, ввійшли до аудіо альбому «Ой, поля, ви поля» (2016).

На початку 2019 року вийшла збірка «Слобожанські казки», видання третє, доповнене, до якого ввійшло 47 слобідсько-українських казок. Цю збірку отримали найактивніші учасники фольклорно-етнографічних експедицій останніх років:

На святі зачарували присутніх вербиченята піснями «Кіт, кіт баламут», «Не плач, мати, не журись», «Йшли стрільці до бою», «Та й посіяла огірочки», «Здорова, кума», «Ой, по морю, морю», «Зібралися всі бурлаки» та інші.

З давніх часів в українців була традиція проводжати молодого хлопця в армію. Ця тема є особливо актуальною у наш час, коли Збройні Сили України захищають нашу державу на Сході. Свої дослідження виряджальної обрядовості на Слобожанщині представили вихованці, в обряді «А я свого миленького в похід виряджала».

Наприкінці свята зі зворушливими словами до присутніх звернулися керівники колективу Ольга Володимирівна і Тетяна Павлівна Коваль.

Фінальна пісня «Ми всі одна сім’я» у виконанні «Вербиченьки» вразила майстерністю виконання і змусила провести паралелі між минулим і сьогоденням.

Пишаємося талановитими вихованцями «Вербиченьки» та їх професійними керівниками, для яких «Вербиченька» - це не робота,  це – життя!

Альбом:
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2224 | Переглядів: 151Дата публікації: 11:17 08.04.2019