Круглий стіл на тему: «Легалізація зайнятості»

Круглий стіл на тему: «Легалізація зайнятості»

Днями в Нововодолазькому районному центрі зайнятості за круглим столом зустрілися представники служби зайнятості, Державної фіскальної служби, соціального захисту, представник Нововодолазької ОТГ та приватні підприємці для визначення дієвих напрямків спільної праці в Нововодолазькій територіальній громаді

Запорукою успіху в кожній окремій сфері діяльності є налагодження тісних взаємовідносин з соціальними однодумцями. Головними партнерами в цьому виступають довіра, відкритість та обізнаність в актуальних питаннях.

Недарма входить у традицію проведення зустрічей роботодавців громади з представниками установ та організацій, до компетенції яких входить надання різних соціальних послуг, у тому числі контроль за додержанням основних норм законодавства у сфері зайнятості та легалізації трудових відносин.

Саме обговоренню актуальних питань сьогодення і була присвячена зустріч, що відбулася.

Директор Нововодолазької районної філії ХОЦЗ Алевтина Цимбал проінформувала присутніх про законодавчі аспекти взаємодії служби зайнятості та роботодавців, спектр послуг служби зайнятості в процесі працевлаштування, освітні послуги Харківського центру професійно-технічної освіти ДСЗ, навчання шляхом стажування.

Спеціаліст у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про працю Нововодолазької селищної ради  Віта Пархоменко вкотре наголосила, що оформлюючи нового працівника на роботу, навіть якщо це хтось із рідних, підприємцю необхідно: укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 КЗпП України) оформити наказ про прийняття на роботу (заповнити типову форму №П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», повідомити ДФС про прийняття працівника на роботу. При цьому необхідно пам’ятати, що повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до вищезазначеної Постанови.

Далі заступник начальника відділу надання соціальних послуг Нововодолазької районної філії ХОЦЗ Анна Чернігова в своєму виступі зупинилася на стимулюванні роботодавців до створення нових  робочих  місць, розповіла про роботи тимчасового характеру, як засіб реалізації політики зайнятості населення, електронні сервіси Служби зайнятості – нові підходи до надання послуг клієнтам (електронний кабінет роботодавця, інтерактивна карта вакансій).

Начальник Нововодолазького відділення Південної ОДПІ ГУ ДФС Зоя Корнієнко розповіла про порядок нарахування та сплати податків згідно чинного законодавства.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Нововодолазької РДА  Любов Животченко підкреслила важливість законодавчого підгрунтя щодо необхідності дотримання норм та стандартів з охорони праці на підприємствах, легалізації та методів збереження кадрового потенціалу на підприємствах.

Під час жвавого обговорення за круглим столом був порушений ще ряд проблемних питань, що турбували  учасників.  Підприємці отримали на них вичерпні відповіді.

Підбиваючи підсумки, всі присутні дійшли до єдиного рішення щодо користі таких зустрічей, адже в результаті тісної співпраці на роботодавців  чекають  нові можливості.

Альбом: Круглий стілна тему: «Легалізація зайнятості»
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2254 | Переглядів: 197Дата публікації: 13:05 15.04.2019