День цивільного захисту у Новоселівському НВК

День цивільного захисту у Новоселівському НВК

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 11 травня 2019 року у Новоселівському НВК відбувся День цивільного захисту

Учні та педагогічний колектив закладу освіти удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.

Вранці школярі зібрались на подвір’ї НВК на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту.

На першому уроці у цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу,  про небезпеку, яку приховують у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, правила поведінки на водоймах, а також провели цікаві вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».

А далі відбулись показові заняття за участю особового складу Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. На заході були присутні Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, завідувач та провідний спеціаліст Сектору взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної ради Сергій Євсюков і Яна Гуляєва, начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної ради Валентин Хіценко, староста Новоселівського старостинського округу В’ячеслав Бирка,  директор ПП «Агрофірма  Світанок» Олександр Колісник, начальник та спеціаліст відділу освіти Нововодолазької селищної ради Ольга Козачок і Наталія Марюхна, директор Сосонівського НВК Валентина Антоненко.

На подвір’ї закладу освіти було розташовано п’ять навчальних точок: «Гасіння пожеж з використанням первинних засобів пожежогасіння. Пожежний одяг. Апарати на стисненому повітрі», «Засоби радіаційного та хімічного захисту», «Практична демонстрація різних макетів вибухонебезпечних предметів», «Надання медичної допомоги», «Робота кінолога». На кожній із навчальних точок спеціалісти по черзі знайомили дітей із будовою вогнегасників, принципом їх дії, призначенням та використанням, розповіли про заходи безпеки, продемонстрували проведення первинного огляду потерпілого для виявлення його стану травмування та надання домедичної допомоги. Собака Кріс показав, як здійснюється пошук постраждалого. Всі присутні із задоволенням спостерігали за роботою кінолога та його чотирилапого друга, після чого підходили до них та фотографувались. Учням дозволили навіть одягнути справжній бойовий одяг.

Три коротких дзвінки та оголошення по системі сповіщення повідомили: у навчальному закладі виникла пожежа, тож почалася термінова евакуація. На щастя, тривога виявилася лише тренувальною. Усі учні, гості та педагогічний колектив без паніки покинули приміщення закладу.

Вибух емоцій у школярів спричинила поява пожежного автомобіля та знайомство з рятувальниками, які чекали їх на шкільному подвір’ї. Аби на практиці продемонструвати свої вміння, вогнеборці ліквідували умовну пожежу. Всі дії – максимально наближені до реальності. Особовий склад Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України провів евакуацію умовно постраждалих та заблокованих учнів, продемонстрував, як проводиться пошук та вилучення вибухонебезпечних предметів.

І діти, й дорослі з цікавістю спостерігали за подіями, що розгортались на шкільному подвір’ї.

Самі учні говорять, що заняття були цікавими та пізнавальними. Усі залишилися задоволені почутим та побаченим. Присутні на цьому заході ще довго ділитимуться своїми враженнями.

Слова вдячності висловлюємо особовому складу Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України за участь у проведенні Дня цивільного захисту та Олександру Коліснику за матеріальну підтримку.

Л.Андрієнко, директор Новоселівського НВК

Альбом: День Цивільного захисту у навчальних закладах громади
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2337 | Переглядів: 199Дата публікації: 16:21 13.05.2019