Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим впоратися з новим викликом

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів протистояти та протидіяти. Наше гасло: “Батьківство – це виклик. Будьте пильними, аби чогось не проґавити”

“За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством у різних формах, – говорить Наталя Федорович, заступник Міністра соціальної політики України. – Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в Інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується: погляньте на цифри».

Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу. Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді до реальних зустрічей та сексуального використання.

“Майже чверть європейських підлітків (23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в Інтернеті,  при цьому третина з них нікому про це не розповідала! – каже Тетяна Цюман, голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству. – Ми посилаємося на дані наших колег із Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні”.

І справді, третина дзвінків на Національну дитячу “гарячу” лінію в 2017–18 роках стосувалася небезпек в мережі Інтернет.

Та означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик.

Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження.

Кампанія “Уважні батьки” звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам із власними проблемами.

Відповіді на запитання, що таке грумінг, кому він загрожує, як проводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії:

А почати розмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити: https://www.youtube.com/watch?v=QYZQ_KifvgY

На сторінці кампанії можна завантажити прості та змістовні сценарії бесід із дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись якими легко навчитися головних правил безпеки в Інтернеті.

Будьмо пильними!

Стежте за нами у Fb: https://www.facebook.com/CarefulParentsUkr

Довідка: Кампанія “Уважні батьки” вперше була реалізована 2017 року в Польщі Фундацією “Даємо дітям силу” . В Україні кампанію адаптував і координує Український фонд “Благополуччя дітей” за підтримки ОАК Foundation та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Міністерство соціальної політики України

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2407 | Переглядів: 200Дата публікації: 09:54 05.06.2019