У дружби кордонів немає!

У дружби кордонів немає!

11 липня нашу громаду відвідали гості зі Сполучених Штатів Америки!

12 липня – майже екватор літа, а у Нововодолазькій селищній об’єднаній територіальній громаді не згасають вогники різноманітних заходів, свят і… Один із літніх днів подарував незабутню і сонячну зустріч – громада зустрічала гостей зі Сполучених Штатів Америки. І недарма говоримо сонячну, бо зробили її такою щирі посмішки, яскраві емоції, дружні рукостискання і обійми людей,  які незнайомі між собою, але невидимими ниточками поєднані любов’ю до спорту.

У рамках спортивної програми обміну досвідом між США та Україною «Молодіжне лідерство через спорт», ініційованої Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, в березні 2019 року 25 учасників, серед яких, до речі, були учні закладів освіти і нашої ОТГ, відвідали США і мали змогу ознайомитися зі спортивним життям американських школярів та поспілкуватися із тренерами високого рівня.

І ось у липні відбувся  зустрічний візит - тренери з баскетболу американських вузів, шкіл, засновники спортивного руху в США, школярі, помічник аташе з питань культури Посольства Сполучених Штатів Америки Анна Есаулова із відкритими серцями і сповнені натхненням поділитися знаннями, з нетерпінням чекали знайомства зі школярами та спортсменами Нововодолазької ОТГ.

Чудовим початком незабутнього дня стала зустріч у актовій залі Нововодолазької селищної ради. Своєю колоритною творчістю гостей привітали керівники і вихованці народного художнього фольклорно-етнографічного колективу «Вербиченька» і вручили їм запашний український коровай, яким пригощалися всі бажаючі.

До присутніх звернувся Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін: «Доброго дня, шановні гості. Радий вітати вас у нашій громаді, для нас це велика радість і честь. В Україні зараз активно втілюється у життя реформа децентралізації, не залишилися осторонь неї і ми. А тому сьогодні маємо чим пишатися, в тому числі і розвитком спортивної інфраструктури. Пропоную вашій увазі презентаційний матеріал, у якому ви наочно переконаєтеся в цьому».

Варто зазначити, що зі спілкуванням між мешканцями громади і американцями проблем не було, адже працював перекладач.

Теплими промінчиками торкнулася кожного щедрість жителів нашого краю. Олександр Єсін на згадку про цей день вручив гостям сувеніри із логотипом нашої ОТГ. У свою чергу, учні шкіл Америки мали свої особливі презенти для очільника громади.

Лічені хвилини залишалися до того, щоб відбулося незабутнє знайомство учнів закладів освіти різних країн. На подвір’ї Нововодолазького ліцею №2 витала дивовижна атмосфера. Здавалося, що діти розуміють один одного без будь-яких слів.

Директорка Нововодолазького ліцею №2 Віта Зощук звернулася до гостей англійською мовою. Вона привітала їх у закладі освіти і запросила усіх разом поринути у світ спорту, насолодитися кожною хвилиною спілкування.

Драйв і майстерність хореографічного виступу показали присутнім наші дівчата із групи підтримки «Сheerleaders» і подарували своїм американським друзям національні браслети.  А далі… Усіх захопила запальна українська пісня, під мелодію якої весело танцювали і водили хороводи.

Основною метою програми «Молодіжне лідерство через спорт» є обмін досвідом, а отже відбулися навчання.

На футбольному майданчику пройшов цікавий воркшоп для жінок, який підготували тренери із Америки. У ході спілкування дівчата дізналися більше про спорт, порівняли його на рівні двох різних держав, підняли проблему меншості жінок у спорті та збагатилися на нові ідеї.

Тим часом на баскетбольному майданчику хлопці із Америки та високопрофесійні тренери навчали наших баскетболістів різним тонкощам цієї гри.

Учні та вчителі закладів освіти ставили  питання американським коучам під час цікавої панельної дискусії.

Все це супроводжувалося неформальним спілкуванням дітей і дорослих, обміном контактами, сувенірами, емоціями...

Побували того дня наші гості і в ОДОТ «Золотий колос». Супроводжували їх начальник відділу освіти Нововодолазької селищної ради Ольга Козачок, начальник Молодіжного інформаційно-комунікаційного ресурсного центру при відділі культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної ради Сергій Щербина та методист Центру  Оксана Васильєва. Вони показали американцям територію табору, а вихованці «Золотого колосу» підготували чудову концертну програму. Звичайно ж, відбулися також незабутні тренування на баскетбольному майданчику.

Насичений, цікавий, емоційний день добігав кінця. Гості, які за короткий проміжок часу стали для всіх друзями, прощалися із вихованцями табору. Кілька хвилин – і автобус уже вирушив у дорогу, а перед очима постав незабутній краєвид: соковиті жовті соняшники поверталися голівками до безкрайого синього неба і американці одразу ж пізнали у пейзажі відтворення стягу України. Бажання зафіксувати на фото таку красу було непереборним, а отже частинку нашої держави вони повезли із собою – на світлинах, у серці і спогадах.

Більше фото (активне посилання)

Альбом:
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2490 | Переглядів: 474Дата публікації: 10:16 12.07.2019