Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України

АТ "Укрзалізниця" інформує

1. Загальні положення

1.1 Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України (далі - Правила) визначають вимоги щодо безпеки громадян при користуванні послугами залізничного транспорту, знаходженні на території та об'єктах залізничного транспорту.

1.2 Громадяни, які порушують Правила, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

2. Правила безпеки для пішоходів

2.1 Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо). На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

2.2 Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо). При наближенні поїзда до перону або платформ громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщеня, що передаються по гучномовному зв'язку.

2.3 При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

2.4 Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою  сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.

При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

Пішоходам забороняється:

2.5 Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.

2.6 Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

2.7 Переходити колію відразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

2.8 Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.

2.9 На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

2.10 Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

2.11 Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

2.12 На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

2.13 Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

2.14  Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

2.15 Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

2.16 Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибутті поїзда до його повної зупинки.

2.17 Обходити вагони, що стоять па колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона.

2.18 Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.

2.19 Сидіти на краю посадкової платформи, перону.

2.20 Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння.

2.21 Ставити особисті речі па краю платформи, перону.

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2501 | Переглядів: 123Дата публікації: 14:25 16.07.2019