Для досягнення позитивних змін!

Сьогодні, у рамках програми системного розвитку на замовлення Проекту USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку", відбулося обговорення детального плану заходів перспективного використання земель Нововодолазької ОТГ

В Нововодолазькій селищній раді відбулося друге засідання робочої групи в рамках Програми місцевого системного розвитку, яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Бломінфо-Юкрейн, громадською організацією ДЕСПРО та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

З вітальним словом до присутніх звернувся Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін, який подякував партнерам та учасникам проекту за допомогу в розробці земельної та просторової документації нашої громади і зазначив, що девізом громади є «Співробітництво-бізнес-влада-громада».

За участю керівника технічного департаменту ТОВ «Бломінфо-Юкрейн» Катерини Резникової та членів робочої групи  було обговорено ряд питань, а саме: аналіз сучасного стану використання земель та перспективи розвитку Нововодолазької об’єднаної територіальної громади.

Було розглянуто картосхеми режимоутворюючих об’єктів, карти щодо обмеження в використанні земель.

У ході заходу сертифікованим архітектором ТОВ «Український науково-проектний інститут цивільного будівництва» Ларисою Яременко були представлені схеми просторового планування території громади з окресленням можливих варіантів використання землі та визначенням перспектив розвитку громади.

Регіональним координатором землевпорядних проектів у Харківській області Дарією Баликіною було представлено комплексну документацію із землеустрою. У ході аналізу перспектив використання території громади було зазначено ряд проблемних моментів:

- необхідність проведення інвентаризації масивів сільськогосподарських земель;

- потреба в розробці нових генеральних планів населених пунктів;

- уточнення розміщення інженерних мереж, споруд та інше.

Присутні обговорили  ряд проблемних питань, а саме: винесення в натуру об’єктів археології  та оформлення документації на об’єкти археології та пам’яток історії Нововодолазької ОТГ.

Заступником начальника Краснокутського міжрайонного управління водного господарства Артемом Ситим порушувалося питання щодо створення рекреаційних зон в кожному старостинському окрузі, облаштування водоймищ селища та порядок оформлення земельних ділянок під водними об’єктами.

З метою створення привабливих умов для мешканців та бізнесу в сільській місцевості спеціалістами селищної ради були представлені на розгляд присутніх соціальні та комерційні заходи, заплановані інвестиційні проекти, спрямовані на розвиток інфраструктури, бізнесу, туризму з залученням як зовнішніх, так і внутрішніх інвесторів.

Наприкінці заходу було зазначено, що населення та інші зацікавлені особи повинні  мати доступ до інформації про сучасний стан та обмеження у використанні земель на території ОТГ. Завдяки доступності використання земель громади та залучення громадськості до процесу планування та раціонального використання земель ОТГ, буде забезпечено прозорість у розпорядженні землями громади.

Альбом: земельники
Дата публікації: 16:28 29.07.2019