Пройшли громадські обговорення

Пройшли громадські обговорення

24 вересня у Нововодолазькій селищній об’єднаній територіальній громаді пройшли громадські обговорення "Прозоре управління земельними та іншими ресурсами громади: влада-громада-бізнес"

Вони проходили у рамках реалізації Програми місцевого системного розвитку, яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ "БломІнфо-Юкрейн", громадською організацією "Деспро" та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку".

Захід відбувся за участю керівника Програми місцевого системного розвитку, Програмного директора Фонду Східна Європа Наталі Слинько, керівника техдепартаменту ТОВ «БломІнфо-Юкрейн» Катерини Рєзнікової та інших представників Консорціуму. Серед запрошених гостей також були начальник Управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської обласної ради Олена Кулик та її заступник Ірина Ковальова. Окрім того, участь у заході взяли:  керівництво громади, члени робочої групи з питань реалізації проекту "Програма місцевого системного розвитку", старости старостинських округів, представники бізнесу громади, депутати селищної ради та громадськість.

Селищний голова  Олександр Єсін під час своєї доповіді презентував громаду та розповів присутнім про досягнення і труднощі, що виникали протягом реалізації Програми місцевого системного розвитку.  Начальник відділу земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів селищної ради Світлана Семикрас ознайомила присутніх з карто-схемами сучасного використання земель громади, що були розроблені у ході виконання Програми місцевого системного розвитку, та розповіла про їх практичне застосування на базі ГІС-технологій. На разі на офіційному веб-сайті Нововодолазької ОТГ створено розділ «Землеустрій», де розміщені ці карти, а також інтерактивна карта (геопортал). На них будь-який мешканець громади чи інвестор зможе ознайомитися з інформацією про земельні ділянки, обмеження, перспективні заходи та ін.

Першим заступником селищного голови Лілією Іващенко та заступником голови з питань розвитку території громади Віталієм Столяренком були презентовані плани заходів, які сприятимуть соціально-економічному розвитку громади, а саме: заходи соціального характеру та комерційні заходи, які в результаті призведуть до диверсифікації виробництва, збільшення надходжень у бюджет громади та створення робочих місць. Озвучені заходи стали результатом попередніх зустрічей членів робочої групи з активними мешканцями та представниками бізнесу по старостинських округах громади.

Регіональним координатором Дарією Баликіною були оголошені пропозиції до перспективних планів, що письмово надійшли від мешканців громади. Окрім того, кожен присутній у залі міг  поставити питання, надати свої пропозиції та отримати відповідь від експертів чи голови громади.

На окремій панелі представники бізнесу презентували свої проекти. Так, Оксана Тищенко, фінансовий директор ТОВ «Агрооб’єднання «Одринка» розповіла про свій проект «Ферма равликів», який також у рамках Програми місцевого системного розвитку  отримав техніко-економічне обґрунтування від Київського економічного інституту. Пані Оксана розповіла про здобутки, що були досягнені за час існування  ТОВ «Агрооб’єднання «Одринка»: від визначення ділянки та відкриття бізнесу до закупівлі необхідних матеріалів та отримання продукції. Вона наголосила на необхідності залучення додаткових коштів для подальшого розвитку ТОВ, а саме: для збільшення виробництва, навчання персоналу, закупівлі додаткової техніки та будівництва приміщень.

Владислав Фомяченко надав коротку інформацію про діяльність СТОВ «Сосонівка-Агро» та ФГ «Носовський». А також ознайомив присутніх з майбутнім проектом підприємства, що ґрунтується на зміні системи експорту товару та закликав зацікавлених осіб до співробітництва.

На фінальній панелі громадського обговорення було проведено інтерактивне голосування «Ринок с/г землі: чим це вигідно для громад та які зміни потрібні».

Після цього ще довго тривало спілкування у більш неформальній атмосфері.

Альбом:
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2646 | Переглядів: 311Дата публікації: 15:04 24.09.2019