Як пройшов тиждень навчання у Польщі?
Як пройшов тиждень навчання у Польщі?

Як пройшов тиждень навчання у Польщі?

Днями представники Нововодолазької ОТГ, серед яких були директори закладів освіти та старости старостинських округів громади, взяли участь у навчальному візиті до Малопольського Воєводства Республіки Польща, який був організований Польсько-українською аграрною асоціацією та Харківським Центром розвитку місцевого самоврядування

Як минув тиждень навчання  у Польщі? Де побували? Що побачили? Які ідеї додали у скриньку під назвою «неодмінно реалізувати»?

На всі ці та багато інших питань відповідали представники делегації, які із задоволенням поділилися своїми незабутніми враженнями від поїздки із нашими читачами.

Ольга Козачок, начальник відділу освіти Нововодолазької селищної ради:

Ось і завершився візит представників Нововодолазької громади до Республіки Польща. Мені здається, що це був як найкращий подарунок з нагоди професійного свята директорам закладів освіти ОТГ. Скільки б не було сказано слів, але власні відчуття від побаченого ніщо не затьмарить.

Всі повернулись додому, сповнені новими ідеями. У поляків є чому повчитися: від прибирання власних садиб до стратегічних планів розвитку.

Мені приємно відзначити, що представники нашої делегації зрозуміли, що для розвитку не завжди потрібні великі гроші. Головне - бажання, ідеї, команда однодумців, далекоглядний лідер-менеджер (а наш селищний голова Олександр Єсін саме такий).

Все це у нас є, і все залежить від нас!

Оксана Хихля, староста Староводолазького старостинського округу:

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. У цій народній мудрості на своєму досвіді переконалася і я, коли побачила польські результати реформи децентралізації.

Упродовж візиту мала змогу ознайомитися з роботою своїх колег - солтисів, які працюють на території гмін Вишнева, Скала  Малопольського воєводства.

Ця зустріч була дуже важливою для наших старост, оскільки дає надію на подальшу співпрацю у сфері розвитку місцевого самоврядування та розвитку сільських територій з Малопольським воєводством Республіки Польща.

Наші польські колеги запевняють, що розвиток територій Польщі відбувся виключно завдяки децентралізації. Вони вважають, що Україна сьогодні йде правильним шляхом.

Приємно відзначити, що ця поїздка була не тільки робочою, а й екскурсійною. У Кракові неймовірно гарна старовинна архітектура, багато історичних та культурних пам’яток, сучасні креативні музеї та особлива атмосфера королівського міста з величною історією.

У Кракові ми  перебували три дні. Час пролетів швидко, адже кожна хвилина була насиченою відкриттями, новими враженнями, яскравими емоціями.

Віта Зощук, директор Нововодолазького ліцею №2:

Мої враження від поїздки надзвичайно різноманітні. Розпочну з цілковитого захоплення дорогами у Польщі, стилем життя поляків, вечірнім Краковом з його стародавніми вуличками, вкритими бруківкою, величезною кількістю традиційних польських страв, які пощастило скуштувати, сучасними школами та спортивними комплексами, яким можна по-доброму позаздрити.

Велику зацікавленість викликали і очисні споруди, на яких немає жодного неприємного запаху, і система водопостачання, і налагоджена служба пожежної охорони.

А ще вразила здатність поляків робити добру справу для мешканців своїх громад і одночасно заробляти на цьому кошти!

Звісно, з’явилося багато нових ідей та планів, які можна втілювати в життя вже сьогодні. Ми отримали нові контакти для співпраці, тому сподіваємося на реалізацію сміливих проектів у майбутньому.

І найголовніше - під час цієї подорожі з’явилася впевненість у тому, що наш корабель під назвою Нововодолазька ОТГ, який очолює прогресивний керівник Олександр Єсін, пливе у правильному напрямку. Сусідні громади лише слухають і вчаться у польських колег, а ми вже другий рік поспіль впроваджуємо у себе Бюджет участі, пишемо і виграємо проекти в обласному конкурсі «Разом в майбутнє», відзначаємо всією громадою велику кількість чудових свят, маємо надсучасну Публічну бібліотеку, встановлюємо футбольні поля і дитячі майданчики та багато іншого!

Ми розвиваємося, ми прагнемо змін, ми разом, а отже у наших дітей є майбутнє на рідній землі!

Наталія Мантула, староста Знам’янського старостинського округу:

Перетнувши кордон, я була приємно вражена чистотою, якісними дорогами та місцями відпочинку на узбіччі дороги - це говорить про турботу держави про своїх громадян.

Віце-консул Максим Музичко ознайомив нашу делегацію з основними принципами функціонування української консульської установи у м. Краків.

У рамках візиту ми відвідали школи, дитячі садочки, декілька міських та сільських адміністрацій – гмін. Паралельно вдалося побувати й на окремих промислових об’єктах.

Не менш інформативною була і зустріч з директоркою публічної бібліотеки, яка досить цікаво розповідала про роботу своєї установи.

Слід зазначити, що з одного боку, поляки живуть досить скромно, а з іншого – мають вишуканий смак, що виявляється в багатьох речах. Наші сусіди, наприклад, давно навчилися поєднувати переваги села та міста. Приватні будиночки у них часто не мають жодних парканів і кремезних огорож, натомість обсаджені молодими деревцями, які утворюють так звані живі зелені огорожі. А в селах люди не утримують домашньої живності. Тож і виглядає все дуже просто та гармонійно.

І наостанок хочеться додати, що поїздка до Польщі була організована на досить високому рівні, вона носила максимально інформативний та емоційно-насичений характер.

Розмаїття додавали дуже цікаві, пізнавальні екскурсійні програми, вишукана польська кухня, доброзичливе спілкування і багато інших тематичних дрібниць. Проте, такий візит не став би можливим і цілком реальним без умілого планування й якісної організації з боку координатора, експерта Віктора Нестеренка та голови нашої громади Олександра Єсіна.

Після подорожі ми приїхали щасливі, оновлені та з новим натхненням реалізовувати наші ідеї.

Любов Андрієнко, директор Новоселівського НВК:

П’ять незабутніх днів на території Польщі пролетіли дуже швидко. Програма навчально-ознайомчого візиту була насиченою. Але ми встигали не тільки навчатися, але і насолоджуватися красою колишньої столиці Польщі  - Краковом.

Відвідали  гміни Скала, Вишнева, Неполомице Малопольського воєводства. Цікавою та пізнавальною була зустріч в Генеральному Консульстві України в Кракові.  Мене, як директора  Новоселівського НВК, більше цікавили розвиток  шкільної та дошкільної освіти.

Під  час відвідування шкіл вразило те, що учні на заняттях можуть вільно пересуватися класом, лежати на підлозі та слухати те, що розповідає вчитель. Дітям так зручно сприймати інформацію. Вони розкуті та мобільні. Легко йдуть на контакт. Із захопленням розповідають про навчання в своїй школі.

У дитячих садочках відсутні ліжка, і діти відпочивають просто на килимках. Всюди чисто, затишно. Все побачене дуже важко передати словами. Враження неймовірні...

Позитивні емоції мене переповнюють. Я дуже вдячна Нововодолазькому селищному голові Олександру Єсіну за організацію цієї подорожі. Додому  повернулася з великими сподіваннями та  новими ідеями щодо реалізації побаченого на  базі свого закладу освіти.

Руслан Власенко, староста Федорівського старостинського округу:

Особисто у мене особливу зацікавленість  викликала робота системи пожежної безпеки в гміні. Крім державної служби, яка розташована на базі району, у кожній гміні є добровільна пожежна дружина, яка має частини, повністю укомплектовані необхідною технікою.

Чоловіче населення гміни на добровільних засадах здійснює чергування та забезпечує більш швидке реагування у випадку пожежі. Співробітники «страж пожарна» (так поляки називають свої Центри безпеки) працюють на громадських засадах. Вони мають основне місце роботи, але коли на пейджер приходить сповіщення, то, не попереджаючи керівництво, залишають робоче місце і поспішають на виклик.

Валентина Антоненко, директор Сосонівського НВК:

Ось і закінчилась наша поїздка до Республіки Польщі. Настав час аналізувати побачене, робити висновки та ділитися враженнями. Програма була надзвичайно насиченою: відвідування Генерального Консульства України в Кракові, гмін, шкіл та садочка; зустрічі з  цікавими людьми, які з радістю ділилися власним досвідом.

Я була здивована вмінням поляків поєднувати прекрасне і корисне. Але найбільше мене вразило те, наскільки вони поважають себе. Це простежується скрізь: у повазі до законів та безумовному їх дотриманні, в облаштуванні як власних осель, так і  місць відпочинку та праці, у їх бажанні працювати для громади безкоштовно, бо це – для себе, своїх рідних і близьких. І не важливо, ким, чи солтисом, чи в страж пожарна, кожен пишається своєю роботою і викладається на 100 %. 

Тетяна Федоренко, директор Староводолазької ЗОШ:

Поїздка до Польщі залишила в моєму серці вирій емоцій та вражень. У перший день нас вітав своєю величністю Краків – перша столиця Польщі. Тепер я розумію туристів, які їдуть до Кракова, бо це – оперний театр, Вавель, Сукиниця…

Ми відвідали гміну Скала, де зустрілись із бургомістром, який розповів про систему роботи гміни, її структуру, освіту та культуру. Були окреслені можливості партнерства та співпраці.

Зустріч в  генеральному консульстві України вразила доброзичливістю і теплотою спілкування та пройшла в душевній атмосфері. Але для мене, директора, цікавим було відвідування шкіл, дитячих садочків, сільської бібліотеки та будинку культури.  Польська школа – це прорив в освітянському просторі. Учні розкуті, відверті  та незалежні, як в  поведінці, так і в навчанні. Головним є те, що вони пишаються своєю громадою та країною. У поляків є чому повчитися, але ми також можемо поділитись власними здобутками. Головне – бажання розвиватись, змінюватись та втілювати ідеї у життя. За вирій емоцій та неймовірні враження хочеться сказати слова вдячності Олександру Єсіну, завдяки якому мрії втілюються в життя.

Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Переглядів: 1412
Дата публікації: 13:46 17.10.2019
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Вісник Нововодолазької громади

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нововодолазька селищна рада Харківської області >>>