Правоосвітні заходи для безробітних

Правоосвітні заходи для безробітних

Нещодавно інспектор праці Нововодолазької селищної ради Віта Пархоменко, провела семінар для осіб, які перебувають на обліку у Нововодолазькій районній філії Харківського обласного центру зайнятості як безробітні, та інших категорій громадян щодо переваг легальної зайнятості

Спочатку Віта Вікторівна навела основний алгоритм дій у разі подання документів про прийняття на роботу та зазначила, що правові гарантії на працю, які встановлені державою для громадян, починають діяти з дати прийняття на роботу і закінчуються її припиненням. Правові гарантії затверджені у правилах прийняття громадян на ту чи іншу посаду і передбачають недопустимість необгрунтованих відмов при працевлаштуванні, відповідальність посадових осіб за безпідставну відмову про прийняття на посаду та інші гарантії.

Далі вона зазначила, що заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути менше мінімальної. Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці (обсяг робіт).

Щодо звільнення працівників, слід пам’ятати, що відповідно до ст. 116 КЗпП, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. Днем звільнення вважається останній день роботи.

Наостанок, Віта Вікторівна ознайомила присутніх з процедурою укладання трудового договору з фізичною особою-підприємцем та надала для прикладу бланк трудового договору.

Альбом: Правоосвітні заходи для безробітних
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2754 | Переглядів: 222Дата публікації: 12:22 04.11.2019