Щодо змiни режиму поїздок громадян України до Росiйської Федерацiї

Інформує Міністерство закордонних справ України

18 грудня цього року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією». Згідно з положеннями згаданої постанови, з 1 березня 2020 року скасовується можливість перетинання громадянами України державного кордону України з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України та свідоцтва про народження для дітей віком до 16 років.

Вищевказані зміни імплементуються українською стороною у рамках удосконалення процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду з території України до Російської Федерації з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) та свідоцтва про народження з огляду на низький ступінь захисту вказаних документів.

При цьому згідно з частиною четвертою статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», відповідно до якого громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну, громадяни України мають право на в’їзд на територію України з території РФ як за документами, дійсними для виїзду за кордон, так і за паспортом громадянина України та свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років).

Разом з тим, з метою мінімізації ризиків виникнення ускладнень під час перетинання українсько-російського державного кордону з 01.03.2020 року, МЗС рекомендує громадянам України, що проживають у прикордонних районах Луганської, Донецької, Сумської, Харківської та Чернігівської областей завчасно подбати про оформлення/обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Дата публікації: 09:17 10.01.2020