Щодо змiни режиму поїздок громадян України до Росiйської Федерацiї

Щодо змiни режиму поїздок громадян України до Росiйської Федерацiї

Інформує Міністерство закордонних справ України

18 грудня цього року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією». Згідно з положеннями згаданої постанови, з 1 березня 2020 року скасовується можливість перетинання громадянами України державного кордону України з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України та свідоцтва про народження для дітей віком до 16 років.

Вищевказані зміни імплементуються українською стороною у рамках удосконалення процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду з території України до Російської Федерації з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) та свідоцтва про народження з огляду на низький ступінь захисту вказаних документів.

При цьому згідно з частиною четвертою статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», відповідно до якого громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну, громадяни України мають право на в’їзд на територію України з території РФ як за документами, дійсними для виїзду за кордон, так і за паспортом громадянина України та свідоцтвом про народження (для дітей до 16 років).

Разом з тим, з метою мінімізації ризиків виникнення ускладнень під час перетинання українсько-російського державного кордону з 01.03.2020 року, МЗС рекомендує громадянам України, що проживають у прикордонних районах Луганської, Донецької, Сумської, Харківської та Чернігівської областей завчасно подбати про оформлення/обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2895 | Переглядів: 170Дата публікації: 09:17 10.01.2020