Про правила безпеки поблизу водних об’єктів

Про правила безпеки поблизу водних об’єктів

Інформує Сектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної ради

19 січня за звичаєм люди освячують воду. Вважається, що освячена на Водохреще вода має цілющі властивості. Багато людей цього дня не лише набирають воду в пляшки, але йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці, скупатись в ополонці.

Але, святкуючи Водохреще, не забувайте про власну безпеку. Сектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної ради нагадує бажаючим зимового купання про елементарні правила безпеки поблизу водних об’єктів.

• Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо.
  • Якщо у вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях.
  • Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.
  • При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження - розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Будьте обережні, бережіть себе та своє життя!

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2902 | Переглядів: 79Дата публікації: 15:22 14.01.2020