22 березня вiдзначається Всесвiтнiй день води

22 березня вiдзначається Всесвiтнiй день води

У 2020 роцi вiн буде проходити пiд гаслом «Вода та змiни клiмату - прискорення дiй»

У цей день у всiх країнах свiту акцентується увага на дбайливому ставленнi до водних ресурсiв, адже бiльше мiльярда людей на планетi використовують неякiсну воду.

Бiльшiсть українцiв споживають воду з поверхневих водних джерел - рiчок, водосховищ, зокрема з Днiпра забезпечується водою близько 2/3 населення України.

Основними джерелами забруднення поверхневих водних об'єктiв є стiчнi води. Вода з рiчкової очищується до питної та транспортується до будинкiв i пiдприємств, а потiм каналiзацiйнi стоки пiсля очистки повертаються знову до рiчок. Водоканали контролюють якiсть та склад води на кожному єтапi циклу. Застарiлiсть обладнання, щорiчне збiльшення концентрацiї забруднюючих речовин спричиняють повернення до рiчок недостатньо очищених вод. Використання неякiсної води впливае як на здоров'я окремих мешканцiв, так i погiршує екологiчний стан цiлих регiонiв.

З метою привернення уваги мешканцiв України до проблем, пов'язаних iз забрудненням водних ресурсiв, виховання екологiчно свiдомого мислення украiнцiв Державне агентство водних ресурсiв України звертається до населення з проханням шанобливо  ставитися до води. Зокрема, вживати заходiв щодо економного використання, користування у побутi безфосфатними миючими засобами та iн.

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2929 | Переглядів: 8Дата публікації: 08:00 19.03.2020