Засідання круглого столу для осіб-підприємців з питань трудових відносин

Засідання круглого столу для осіб-підприємців з питань трудових відносин

5 лютого 2020 року в приміщенні Нововодолазької районної філії Харківського обласного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу для осіб-підприємців 2-4 груп. Зустріч була присвячена нововведенням в законодавстві

Спеціаліст у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про працю Нововодолазької селищної ради  Віта Пархоменко повідомила, що 28 грудня 2019 року Уряд зареєстрував на сайті Верховної ради України  законопроект № 2708 «Про працю», який фактично замінить Кодекс законів про працю України.

Відповідно до вищезазначеного законопроекту, працівник може укладати трудові договори з одним або одночасно з декількома роботодавцями. Тобто, як і раніше, мається на увазі, що працівник може працювати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Разом з тим, законопроект передбачає примірні форми трудового договору та додаткової угоди про внесення змін та (або) доповнень до трудового договору. Тобто «жорсткої» форми трудового договору не буде. І це зрозуміло, адже кожен випадок працевлаштування матиме свої особливості, але буде запропоновано таку собі «чернетку», яку треба буде використовувати.

З моменту набрання чинності нового закону з кожним новоприйнятим працівником треба буде укладати трудовий договір в письмовому або електронному вигляді. Щодо раніше прийнятих на роботу працівників, які перебуватимуть у трудових відносинах із роботодавцями на дату набрання чинності  закону, такі трудові договори необхідно буде укласти.

З дня набрання чинності Закону «Про працю» будуть такі трудові договори: безстрокові, строкові, короткострокові (новий), сезонні, з нефіксованим робочим часом (новий), учнівський трудовий договір (новий), трудовий договір з домашнім працівником (новий).

Норма щодо повідомлення податківців про прийняття працівника на роботу в законопроекті залишається.

Віта Пархоменко  також наголосила, що у ст. 26 законопроекту зазначається, що для укладення трудового договору фізична особа зобов’язана подати документ, що посвідчує особу, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а у випадках, передбачених законодавством, також документи про освіту, стан здоров'я та інші. Тобто, як бачимо, не зазначено ні слова про паспорт. Але при цьому не наводиться перелік документів, які посвідчують особу. Якщо його не з’явиться і в остаточній редакції закону, будемо шукати в інших нормативних документах та роз’ясненнях від контролерів.

Також за власною ініціативою фізична особа може подати разом із заявою про прийняття на роботу характеристики, рекомендації, інші документи, складений нею інформаційний листок (резюме) про здобуття спеціальних знань, досвід роботи тощо.

До переліку документів, які потенційний працівник має надати, непомітно входить ще один – заява про прийняття на роботу (чого в КЗпП не було, хоча на практиці постійно застосовувалось). Для чого вона потрібна тепер, коли із кожним працівником має бути укладено трудовий договір  (і ми не говоримо про наказ про прийняття на роботу, а саме про документ, який повинен мати назву «трудовий договір») наразі не зрозуміло.

Як передбачає законопроект, трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника до дня набрання чинності Закону про працю. Тобто заводити трудові книжки на новоприйнятих працівників буде не потрібно.

Наостанок спеціаліст звернула увагу, що з дня набрання чинності  закону протягом трьох місяців роботодавці мають видати раніше заведені трудові книжки працівникам  на руки, оскільки з дати набрання чинності Закону «Про працю»  для встановлення даних про роботу на підставі трудового договору використовується інформація, наявна в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхуванням. Тобто в тому реєстрі, який веде Пенсійний фонд України на підставі поданих роботодавцями щомісячних звітів з єдиного соціального внеску.

Під час жвавого обговорення за круглим столом був порушений ще ряд проблемних питань, що турбували  присутніх.  Підприємці отримали на них вичерпні відповіді.

Підбиваючи підсумки зустрічі, всі присутні дійшли до єдиного висновку  щодо користі таких зустрічей, адже в результаті тісної співпраці на роботодавців  чекають  нові можливості.

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/2969 | Переглядів: 541Дата публікації: 16:12 10.02.2020