Зі святом Стрітення!
Зі святом Стрітення!

Зі святом Стрітення!

15 лютого християни відзначають свято Стрітення Господнього, яке належить до дванадцяти найважливіших свят у церковному календарі

СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ: ТРАДИЦІЇ

Головний звичай свята Стрітення – освячення свічок. За традицією, під час святкового богослужіння в церкві освячують свічки, після чого роздають їх прихожанам. Такі свічки дуже цінувалися, обов’язково приносилися додому і зберігалися протягом року.

Їх ще називають “громничними” свічками. З давніх-давен вірили, що вони здатні оберігати дім від бурі і смерчу, поля – від граду і буйного вітру, а людей – від удару блискавки, хвороб і пристріту. Свічки запалювали під час сильної негоди, при складних пологах, нападах хвороб.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА СТРІТЕННЯ

У Стрітення не можна пропускати святкову службу в храмі, потрібно хоча б зайти, поставити свічку і помолитися.

Причому не можна йти з церкви без свічки – освячену стрітенську свічку дбайливо несуть додому і зберігають увесь рік.

Під забороною в Стрітення важка фізична праця, крім тієї, яка робиться безоплатно на благо інших людей.

Не можна нудьгувати в Стрітення, бо це радісне свято, у яке прийнято веселитися. Крім того, категорично не можна лаятися і сваритися: це може обернутися великими неприємностями.

Також не варто вирушати в далеку дорогу, оскільки вона може скінчитися несподівано і погано.

Крім того, кажуть, що в Стрітення не можна класти гроші на кухонний стіл, щоб не відлякати удачу.

ПРИКМЕТИ В СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ

Яка погода на Стрітення, така і весна буде.

На Стрітення зима з весною зустрічається.

Якщо небо всіяне зірками, то зима ще не збирається поступатися своїми правами весні, і потепління в найближчі дні можна не чекати.

Якщо, навпаки, зірок немає – весна буде дуже ранньою і теплою.

На Стрітення час починати готувати насіння до посіву.

На Стрітення потрібно добре нагодувати птицю, щоб краще неслася.

На Стрітення пора виганяти худобу з хліва в загін.

Переглядів: 297
Дата публікації: 08:00 15.02.2020
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ державного архітектурно-будівельного контролю Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Вісник Нововодолазької громади

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нововодолазька селищна рада Харківської області >>>