Зі святом Стрітення!

15 лютого християни відзначають свято Стрітення Господнього, яке належить до дванадцяти найважливіших свят у церковному календарі

СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ: ТРАДИЦІЇ

Головний звичай свята Стрітення – освячення свічок. За традицією, під час святкового богослужіння в церкві освячують свічки, після чого роздають їх прихожанам. Такі свічки дуже цінувалися, обов’язково приносилися додому і зберігалися протягом року.

Їх ще називають “громничними” свічками. З давніх-давен вірили, що вони здатні оберігати дім від бурі і смерчу, поля – від граду і буйного вітру, а людей – від удару блискавки, хвороб і пристріту. Свічки запалювали під час сильної негоди, при складних пологах, нападах хвороб.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА СТРІТЕННЯ

У Стрітення не можна пропускати святкову службу в храмі, потрібно хоча б зайти, поставити свічку і помолитися.

Причому не можна йти з церкви без свічки – освячену стрітенську свічку дбайливо несуть додому і зберігають увесь рік.

Під забороною в Стрітення важка фізична праця, крім тієї, яка робиться безоплатно на благо інших людей.

Не можна нудьгувати в Стрітення, бо це радісне свято, у яке прийнято веселитися. Крім того, категорично не можна лаятися і сваритися: це може обернутися великими неприємностями.

Також не варто вирушати в далеку дорогу, оскільки вона може скінчитися несподівано і погано.

Крім того, кажуть, що в Стрітення не можна класти гроші на кухонний стіл, щоб не відлякати удачу.

ПРИКМЕТИ В СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ

Яка погода на Стрітення, така і весна буде.

На Стрітення зима з весною зустрічається.

Якщо небо всіяне зірками, то зима ще не збирається поступатися своїми правами весні, і потепління в найближчі дні можна не чекати.

Якщо, навпаки, зірок немає – весна буде дуже ранньою і теплою.

На Стрітення час починати готувати насіння до посіву.

На Стрітення потрібно добре нагодувати птицю, щоб краще неслася.

На Стрітення пора виганяти худобу з хліва в загін.

Дата публікації: 08:00 15.02.2020