КОРОНАВІРУС. ЩО ТРЕБА ЗНАТИ!

Сектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної ради інформує

Ситуація з коронавірусом у світі

Як відомо, інформація про новий вірус з’явилася в грудні минулого року. Інфікованих виявили в провінції Хубей у Китаї. Епіцентром виникнення і поширення хвороби стало китайське місто Ухань. Повідомлялося, що більшість інфікованих були відвідувачами, працівниками та постачальниками оптового ринку морепродуктів та живих тварин. В середині січня зафіксували першу смерть від невідомого виду пневмонії. Потім виявили, що до пневмонії призводить новий коронавірус. Станом на 20 лютого у світі зафіксовано 75 727 інфікованих осіб, вилікувалися - 16 526. При цьому жертвами коронавірусу стали 2 129 людей. Найбільша кількість хворих та померлих припадає саме на Китай. Смерті зафіксовані і поза межами Китаю – у Франції, Японії, Ірані, Південній Кореї, на Філіпінах та Тайвані.

Шляхи поширення коронавірусу

Від початку появи вірусу вважалося, що він передається тільки від тварин людині. Пізніше дослідження довели, що хвороба передається від людини до людини. Інкубаційний період триває протягом 14 днів.

При цьому в ВООЗ повідомили, що даних про стійку передачу коронавіруса від людини до людини поза межами Китаю немає.

Фахівцям вдалося з'ясувати, що патогенні мікроорганізми можуть зберігатися на різних матеріалах і поверхнях, таких як алюміній, дерево, папір, пластик, скло тощо і залишатися заразними при кімнатній температурі до дев'яти днів.

Сприятливими умовами для збільшення терміну життя вірусу є низька температура і висока вологість повітря.

Хто в зоні ризику

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме старше покоління людей найбільш вразливе до інфікування коронавірусом COVID-19 з летальними наслідками. Порівняно небагато траплялося  випадків зараження серед дітей.

Більше 80% пацієнтів мають легку форму та видужують. Приблизно в 14% випадків вірус викликає важкі захворювання, зокрема, пневмонію та задишку. І близько 5% пацієнтів мають критичні захворювання, такі, як: дихальна недостатність, септичний шок та поліорганна недостатність.

Симптоми коронавірусу

Китайські медики повідомляли, що основними симптомами хвороби є підвищення температури, ускладнене дихання, двосторонні інфільтративні ураження обох легень на рентгенограмі грудної клітини.

Проте клінічна картина симптоматики дуже широка. Хвороба може проявлятися і у вигляді нудоти, діареї та проблем з травленням.

Серед перших ознак зараження також відчуваються головні болі, прискорене серцебиття і відчуття обмеженості грудної клітини. А підвищення температури і кашель з'являються вже на пізніх стадіях розвитку хвороби.

Експерти з Китаю виявили, що після зараження новим типом коронавирусної пневмонії у пацієнтів уражаються травна і нервова системи, виникають проблеми з серцем і очима, а також лихоманка, втома і сухий кашель.

Проте деякі симптоми можуть не проявлятися.

Як уникнути зараження коронавірусом

МОЗ закликало громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності:

• уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження;
  • мийте руки з милом після торкання тварин або продуктів тваринного походження;
  • уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами;
  • не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;
  • уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими) тваринними залишками або рідинами на ґрунті або частинах предметів магазину або зооринку;
  • уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження (потрібно належним чином термічно обробляти  сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко).

Медичні працівники радять при перших ознаках хвороби звертатися до сімейного лікаря. Це стосується не тільки коронавірусу, а й ГРВІ та грипу.

При наявності температури, ускладнення дихання, кашлю не варто їхати до медичного закладу, а потрібно телефонувати сімейному лікарю.

Чи варто хвилюватися щодо вірусу?

Якщо ви тісно не контактували з кимось, у кого є коронавірус, – зазвичай з мандрівниками з Китаю, а саме з Ухані, ви, ймовірно, будете в безпеці.

Якщо людина вже захворіла, то одужання здебільшого залежить від імунітету, повідомляють лікарі.

Поки відомо, що більшість померлих внаслідок зараження вірусом мали проблеми зі здоров’ям, зокрема, слабкий імунітет. У багатьох були супутні захворювання, як цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет чи хвороба Паркінсона.

Наразі вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-nCOV не існує.

Для недопущення завезення коронавірусної інфекції рекомендовано мешканцям Нововодолазького району тимчасово, до покращення епідемічної ситуації в світі, утриматися від відвідування країн, в яких зареєстровані випадки нової коронавірусної інфекції 2019-nCOV.

Дата публікації: 10:09 25.02.2020