Сьогодні відзначається День народження Тараса Шевченка

Сьогодні Україна відзначає 206-ту річницю народження поета, художника і мислителя Тараса Шевченка

Тарас Шевченко, відомий також як Кобзар, народився 9 березня 1814 року. Його талант проявився у написанні поезій та прози українською та російською мовами, художній та графічній творчості, громадській діяльності, філософії, політиці, фольклористиці.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу — Тараса Шевченка.

Також Шевченко є одним з найвідоміших українських художників, автором понад тисячі мистецьких робіт. Близько 160 з них на сьогодні втрачені.
Шевченко став одним із символів української нації. Його образ широко використовується патріотичними силами і сьогодні.
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів.
1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256 - розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Дата публікації: 08:00 09.03.2020