Електробезпека під час карантину

Інформує АТ “Харківобленерго”

Шановні дорослі! Слід пам’ятати, що наразі навчальні заклади закриті на карантин, тож вільного часу у дітей вдосталь і вони проводять своє дозвілля так, як вважають за потрібне. Але така поведінка може призвести до травмування, опіків, інших нещасних випадків, порушень чинного законодавства.

Безпечний карантин – справа спільна. Енергетики звертаються до батьків з проханням провести відповідну роз’яснювальну роботу з дітьми та довести до їх відома інформацію про небезпеку необережного поводження з електрострумом. Адже, дотримуючись простих правил електробезпеки, разом ми здатні зберегти життя та здоров’я нашим дітям. Давайте разом пригадаємо правила безпечної поведінки вдома та поблизу енергетичного обладнання.

Завжди знаходьте час і пояснюйте дітям, що електроенергія хоч і вірний помічник у праці і побуті, однак вона може стати небезпечною для життя людини, якщо нею неправильно і недбало користуватися.

Правила електробезпеки вдома:

НЕ МОЖНА бавитись з електроприладами, встромляти пальці або будь-які предмети в розетку!

НЕ МОЖНА наливати воду у ввімкненні в електромережу чайники, праски, кавоварки!

НЕ МОЖНА витирати електричні прилади та проводи, штепсельні розетки та вимикачі мокрою ганчіркою!

НЕ МОЖНА ставити електроприлади поряд із диваном, ліжком, шторами тощо!

НЕ МОЖНА залишати без нагляду ввімкнені електроприлади!

НЕ МОЖНА вмикати одночасно до однієї розетки велику кількість електроприладів!

НЕ МОЖНА вмикати несправні електроприлади!

НЕ МОЖНА затискати електропроводи дверима, віконними рамами!

НЕ МОЖНА підвішувати речі на проводи, вимикачі та розетки!

НЕ МОЖНА доторкатися до кабелів або проводів, ізоляція яких пошкоджена!

НЕ МОЖНА користуватись електроприладами, проводи живлення яких мають пошкоджену ізоляцію!

НЕ МОЖНА витягати за шнур вилку з розетки!

НЕ МОЖНА самостійно розбирати чи ремонтувати електроприлади!

ОБОВ'ЯЗКОВО слідкуйте за тим, щоб після використання електроприладу, він був вимкнутий з розетки. Йдучи з дому, вимикайте електроприлади!

Відпускаючи дітей на прогулянку, поясніть їм, чому електрообладнання – це небезпечно. Переконайтесь, що ваші діти знають основні правила електробезпеки на вулиці поблизу енергетичного обладнання:

1. Не можна залазити на опори ліній електропередачі чи дахи будівель, до яких підведені електропроводи.
  2. Не можна розміщувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями та біля електричних установок. Під лініями електропередачі не можна запускати повітряного змія, оскільки порив вітру легко заплутує його в проводах, і дитині закортить дістати іграшку з ліній електропередачі.
  3. Рибалити під лініями не можна, оскільки закидання вудки під проводами може спричинити коротке замикання і призвести до ураження людини електричним струмом.
  4. Не можна направляти струмінь води на проводи ліній електропередачі, що знаходяться під напругою, оскільки вода є провідником струму, і такі дії призведуть до ураження.
  5. Не можна залізати на дерево та зривати плоди з дерев, що ростуть під електропроводами, особливо з допомогою металевих предметів, оскільки між гілками може ховатись обірваний провід, який передає струм.
  6. Не можна обрізати чи обламувати гілки на таких деревах, адже можна випадково зачепити та обірвати провід.
  7. Не можна кидати будь-які предмети на електропроводи, вони можуть обірватись і, впавши на землю, уразити струмом.
  8. Заборонено розпалювати багаття безпосередньо під електропроводами. Вогонь пошкоджує провід, роблячи його крихким, і збільшує ризик обривів.
  9. Заборонено проникати на територію підстанцій із трансформаторами з будь-яких причин. Не можна гратись близько біля огорожі підстанції, адже лише енергетики знають, як влаштоване електрообладнання і звідки чекати небезпеки.
  10. Ні в якому разі не можна наближатись до обірваного проводу (мінімальна відстань наближення - 8 метрів).

Наголосіть дітям: У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередачі або відчинених дверей електроустановки необхідно негайно повідомляти дорослих! Не вживати будь-яких самостійних заходів, якщо виявили постраждалого від дії електричного струму! Допомогти можуть тільки професіонали – енергетики або рятувальники!

Ви помітили обірвані проводи!? Організуйте охорону місця пошкодження та негайно викликайте енергетиків АТ “Харківобленерго” за цілодобовим телефоном кол-центру: 057-34-24-413, 067-23-40-413, 063-05-40-413, 050-05-40-413 (м. Харків та Харківська область), а при необхідності викликайте службу порятунку – 101 чи швидку медичну допомогу – 103.

Батькам слід пам’ятати: чим молодша дитина, тим рідше і на меншу кількість часу її можна залишати одну. Незалежно від віку, не можна залишати дитину без нагляду на ніч або на цілий день. Батьки мають обов’язки щодо збереження як життя, так і здоров’я своїх дітей, і виконувати їх мають у повному обсязі, тим більше, що норми чинного законодавства дозволяють батькам знаходитися з дітьми на період карантину.

Бережіть себе та своїх дітей!

Альбом: Електробезпека під час карантину
Дата публікації: 10:22 03.04.2020