Звільнення під час карантину

Зазвичай дуже багато найманих працівників не знають своїх прав і не розуміють, як їх відновити та захистити себе при порушенні трудового законодавства під час карантинних заходів. Проте законодавством передбачено відповідальність для роботодавців, які незаконно звільняють працівників

Дуже багато роботодавців під час карантинних заходів змушують, під тиском, працівників звільнятися, але якщо працівник не має бажання звільнятись, він не повинен за будь-яких умов писати заяву на звільнення.

Слід зазначити, що жодних змін у Кодекс законів про працю України щодо звільнення протягом дії карантину внесено не було. Підстави для звільнення працівників залишились незмінними.

Примус до звільнення – це грубе порушення законодавства про працю, за яке роботодавцю загрожує одне з покарань:

• штраф від 34 тис. до 51 тис. грн;
  • позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років;
  • виправні роботи на строк до двох років.

Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, караються штрафом від 51 тис. до 85 тис. грн або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

Такі суворі санкції встановлює стаття 172 Кримінального кодексу України.

Тому, звільняючи працівників у період карантинних заходів або спонукання працівників до написання заяв на звільнення шляхом тиску на них, роботодавцю загрожує накладення штрафних санкцій чи інші види відповідальності.

Віта Пархоменко, інспектор праці Нововодолазької селищної ради

Дата публікації: 12:44 29.04.2020