ЯК ЗАПОБІГТИ ВИНИКНЕННЮ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ!

Сектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної ради інформує

Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як  для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища. Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Впродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:

1. Розведення багать у лісі.

2. Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.

3. Відвідування населенням лісу із хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека).

4. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.

5. Користуватися відкритим вогнем під час прове­дення робіт з паливно-мастильними матеріалами (заправлення двигунів тощо).

6. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісово­го фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

7. Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, інших комуні­кацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали.

8. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, буд­івельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальні підрозділи ДСНС України, місцеві органи влади.

Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства.

Дата публікації: 09:57 17.06.2020