Шановні мешканці громади!

Нагадуємо про наближення граничного терміну (01.07.2020 року) подання річних декларацій про доходи громадян

Громадянам, які отримували доходи, із яких під час їх нарахування чи виплати протягом 2019 року податок не утримувався, чи одержували доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів, а також отримували іноземні доходи, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи.

Платник податку – фізична особа, у відповідності до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку (податковою адресою), відобразити в ній отриманий дохід та самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в декларації.

Тобто, існують випадки коли громадяни мають у наявності земельні паї більш ніж 2 гектари, та відповідно, отримують прибуток від продажу сільськогосподарської продукції який підлягає оподаткуванню.

Також повідомляємо, що у 2020 році набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177, яким внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859.

З огляду на вищевказане, фізичні особи, які згідно з Податковим кодексом зобов’язані та/або мають право подати декларацію про доходи, починаючи з 1 січня 2020 року мають звітуватись за новою формою звітності.

Слід знати, що громадянин зобов’язаний подати у 2020 році податкову декларацію, якщо впродовж звітного 2019 року, зокрема, отримував:
             - доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;
            - іноземні доходи;
           - дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
        - дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
         - дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок донотаріального оформлення об'єктів спадщини).

Також фізичні особи - платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2019 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV Кодексу не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Дата публікації: 11:49 24.06.2020