До відома суб’єктів господарювання!
 До відома суб’єктів господарювання!

До відома суб’єктів господарювання!

Нововодолазьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області здійснює нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін

Нововодолазьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області відповідно до Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 №164, у тому числі здійснює на території Харківської області нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №341 «Про заходи щодо стабілізації  цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» з 18 травня 2020 року і до закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України у зв’язку із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в Україні запроваджено державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

Вказаною постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідно для запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зміна цін на які підлягає декларування. Отже якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість  або відносяться до товарів  протиепідемічного призначення,  та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків  проти роздрібної ціни станом на 18 травня 2020 року, у нього виникає обов’язок декларування зміни цін.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктами господарювання в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний  веб-сайт за посиленням https://price.consumer.gov.ua.

Після успішної реєстрації даних, відомості автоматично вносяться до Реєстру роздрібних цін на товари, з яким можна ознайомитись за посиленням   https://declaration.consumer.gov.ua.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №341 початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення  а саме:

У разі підвищення цін на 15 відсотків і більше – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;

У разі підвищення цін на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, -  застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларації.

У разі підвищення цін на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дня, без урахування дня декларації.

Відтак, з 18.05.2020 реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення за роздрібної ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування,  встановлення та застосування державних регульованих цін.

За порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін до суб’єктів господарювання передбачено застосування адміністративно-господарської санкції, згідно зіст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 №5007-VI, та адміністративна санкція, згідно зі ст.165-2 та 188-3 Кодексу України про адміністративні порушення.

Начальник Нововодолазького районного управління 
Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області 
М. ЛАСТОВКА

 

Переглядів: 219
Дата публікації: 14:41 31.07.2020
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ державного архітектурно-будівельного контролю Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Вісник Нововодолазької громади

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нововодолазька селищна рада Харківської області >>>