До відома суб’єктів господарювання!

Нововодолазьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області здійснює нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін

Нововодолазьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області відповідно до Положення про Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 №164, у тому числі здійснює на території Харківської області нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №341 «Про заходи щодо стабілізації  цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» з 18 травня 2020 року і до закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України у зв’язку із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в Україні запроваджено державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

Вказаною постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідно для запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зміна цін на які підлягає декларування. Отже якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість  або відносяться до товарів  протиепідемічного призначення,  та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків  проти роздрібної ціни станом на 18 травня 2020 року, у нього виникає обов’язок декларування зміни цін.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктами господарювання в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний  веб-сайт за посиленням https://price.consumer.gov.ua.

Після успішної реєстрації даних, відомості автоматично вносяться до Реєстру роздрібних цін на товари, з яким можна ознайомитись за посиленням   https://declaration.consumer.gov.ua.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №341 початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення  а саме:

У разі підвищення цін на 15 відсотків і більше – застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;

У разі підвищення цін на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, -  застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларації.

У разі підвищення цін на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дня, без урахування дня декларації.

Відтак, з 18.05.2020 реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення за роздрібної ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування,  встановлення та застосування державних регульованих цін.

За порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін до суб’єктів господарювання передбачено застосування адміністративно-господарської санкції, згідно зіст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 №5007-VI, та адміністративна санкція, згідно зі ст.165-2 та 188-3 Кодексу України про адміністративні порушення.

Начальник Нововодолазького районного управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області