Порядок зняття та передачі даних про покази лічильників електричної енергії до АТ “Харківобленерго”

Інформує АТ “Харківобленерго”

Порядок зняття та передачі даних про покази лічильників електричної енергії  до АТ “Харківобленерго”

Порядок здійснення зняття та передачі даних про фактичні покази лічильника електричної енергії для побутових споживачів визначається Кодексом комерційного обліку електричної енергії (далі – Кодекс), затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 14.03.2018  № 311.

Відповідно до п. 8.6.2 Кодексу індивідуальні побутові споживачі зобов'язані щомісяця зчитувати фактичні покази з усіх лічильників, встановлених на об'єкті споживача, для яких відсутня можливість дистанційного зчитування даних, та надавати їх відповідному оператору системи розподілу.

Відповідно до п. 8.6.3 Кодексу зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Способи передачі показань лічильника до АТ “Харківобленерго”:

1. Сайт АТ “Харківобленерго”: На головній сторінці сайту знаходиться “банер-посилання” з написом “Передача показів лічильника”, при натисканні якого потрібно ввести дванадцятизначний особовий рахунок та покази засобу обліку.

2. “SMS – ПОКАЗ”: Ви можете в будь-яку годину доби передавати покази приладу обліку. Для цього потрібно: відправити SMS з номером особового рахунку  та показами приладу обліку на короткий номер: 4300. У повідомленні  вказати два значення у форматі “дванадцятизначний особовий рахунок”{пробіл}“показник”. Якщо Ви допустили помилку, система сповістить Вас про це повідомленням.

3.  Завантажуйте мобільний додаток “Харенерго”: Це програмне забезпечення може бути встановлено на телефон або планшет. У даному додатку Ви можете додати кілька особових рахунків, передати покази лічильників за спожиту електроенергію, подивитися історію платежів, оплатити послуги "Харківобленерго" і "Харківенергозбут" та завжди бути в курсі стану Вашого особового рахунку з особистого кабінету. Ви зможете отримувати повідомлення на мобільний телефон про успішну передачу показань лічильника, про зміну тарифів, про прийняту оплату в підприємстві через функцію “оплата онлайн” та своєчасно отримати інформацію про заборгованість. Оплата здійснюється без комісій.

4. Особистий кабінет на сайті  АТ “Харківобленерго”: В особистому кабінеті знаходиться меню з розкривними вкладками, що містять інформацію для подальшого користування. Для введення показань вибираємо в меню вкладку “Особовий рахунок”, “Введення показань лічильника”. Вносимо інформацію в поля “Дата показань лічильника” і “Показання лічильника”, натискаємо зелену кнопку “Відправка показань лічильника” для збереження внесеної Вами інформації.

5. VIBER-бот: Необхідно мати підключений до мережі Internet пристрій з встановленим додатком Viber та знати особовий рахунок (дванадцятизначний код абонента), який зазначено у платіжних документах. Відкрити додаток Харківобленерго. Після вибору боту відкриється діалог: "Вітаю! Я робот "Харківобленерго”. Для продовження необхідний ваш номер телефону”. Введіть номер телефону та обріть кнопку меню. Для передачі показів натиснути кнопку “Передача показів” і керуватися підказками боту. Для початку введіть номер особовий рахунок (дванадцятизначний код абонента). Бот надасть інформацію про останні показники лічильника та запропонує відправити нові показники приладу обліку.

6. Telegram-бот: Необхідно мати підключений до мережі Internet пристрій з встановленим додатком Telegram та знати особовий рахунок (дванадцятизначний код абонента). Відкрити додаток Telegram, у рядку “Пошук” набрати латинськими символами KharkivOblEnergobot або @Kooz2bot (без пробілів) та обрати потрібний канал. Після вибору боту відкриється діалог, який слід активувати, натиснувши кнопку “Start”. Для Вашої зручності бот запропонує надати карту контакту. Він буде запам'ятовувати введені Вами номери рахунків, щоб Вам не доводилось їх вводити знову. Для надання карти контактів натисніть кнопку “Надати контакти”. Для передачі показів лічильника слід натиснути кнопку “Передача показів” і далі керуватися підказками боту.

Кол-центр АТ “Харківобленерго”. Кол-центр працює щоденно та цілодобово.

Номери телефонів для передачі показів засобу обліку: 057-34-24-413,  067-23-40-413, 063-05-40-413, 050-05-40-413. Покази лічильника можна передати без з'єднання з оператором, через голосове меню самообслуговування. Набравши номер кол-центру, потрібно натиснути “1”. Прослухати  інформацію про способи передачі показань. Знову натиснути “1”, та після звукового сигналу ввести дванадцятизначний особовий рахунок і натиснути решітку (#). При правильному введені рахунку Вам буде запропоновано ввести показники лічильника та натиснути решітку (#). При передачі коректних даних Вас миттєво проінформують про прийняття показань в обробку.

Приєднані документи:

Дата публікації: 08:33 03.11.2020