Легальна зайнятість - запорука добробуту

Легальна зайнятість - запорука добробуту

Інспектор праці Нововодолазької селищної ради Віта Пархоменко провела інформаційно-роз’яснювальну роботу для громадян які знаходяться на обліку в Нововодолазькому районному центрі зайнятості

Днями (12 грудня 2017 року) спеціаліст у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю відділу земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної ради Пархоменко В.В. для осіб, які перебувають на обліку у Нововодолазькому районному центрі зайнятості було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань, що стосувалися трудових прав працівників, умов укладення трудового договору, дотриманні процедури прийняття працівника на роботу, що передбачає зокрема, повідомлення органів фіскальної служби.

Вона зазначила, що небезпека «тіньової» зайнятості, як і «тіньової» заробітної плати, полягає не стільки в тому, що бюджет недоотримує кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду, а й у тому, що громадяни ризикують в першому випадку втратити право на пенсію, а в другому – її частину, оскільки при її обчисленні враховується розмір зарплати.

Коли ви вирішили влаштуватися на роботу ви повинні знати, що між працівником та роботодавцем повинен бути укладений трудовий договір. Якщо працівник не уклав трудового договору, а лише усно домовився з роботодавцем, то в разі порушення його прав на трудові гарантії, довести свої права навіть у судовому порядку буде дуже важко.

Крім того, вона в дружній бесіді поспілкувалася з громадянами, закликала їх відповідально ставитися до свого майбутнього, пояснюючи, що через отримання заробітної плати «в конверті» працівник не лише втрачає державні соціальні гарантії сьогодні, а й позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому.

Наостанок вона додала, що офіційне працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодження роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату.

Альбом:
Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/673 | Переглядів: 460Дата публікації: 14:02 15.12.2017