Спільними кроками до легальної зайнятості

Інспектор праці Нововодолазької селищної ради Пархоменко В.В. відвідала міні ярмарок вакансій, організований Нововодолазьким районним центром зайнятості

22 грудня 2017 року спеціаліст у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю відділу земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної ради Пархоменко В.В. (інспектор праці) була запрошена на міні ярмарок вакансій, організований Нововодолазьким районним центром зайнятості, на якому були присутні роботодавці та особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Роботодавці презентували перелік вакансій на їх підприємствах, розмір заробітної плати, досвід та стаж роботи необхідний для зайняття посад.

Інспектор праці, в свою чергу зазначила, що нелегальна зайнятість працівників та зарплата «в конвертах» протягом тривалого часу залишається однією з найбільш актуальних проблем в Україні. Адже одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем кожного населеного пункту, якісне медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури, а головне, це – захист прав та законних інтересів платників податків.

Далі вона зауважила, що змінами до статті 265 КЗпП України не лише визначено перелік порушень та збільшено розмір штрафів, а й конкретизовано осіб, які несуть відповідальність: посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій; юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю.

Наостанок, вона звернулася до всіх роботодавців, які використовують найману працю, з проханням усвідомити свою відповідальність перед працівниками та легалізувати трудові відносини у відповідності до чинного законодавства.

Альбом:
Дата публікації: 15:58 28.12.2017