27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня - Міжнародний день пам\

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Згідно з рішенням ООН, ухваленим у листопаді 2005 року, 27 січня – день, коли радянська армія Радянського Союзу звільнила концтабір Аушвіц у польському Освенцімі в 1945 році – був оголошений Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Із 2006 року меморіальні заходи вшанування жертв Голокосту відбуваються 27 січня в різних країнах світу

27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і отримало назву Голокост, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, ромів, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській Німеччині.

Саме цього дня армія Радянського Союзу звільнила в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. За різними оцінками, у таборі смерті загинуло від 1,5 до 2,2 млн невільників. Загальна ж кількість страчених упродовж Голокосту значно більша. Офіційно визнано, що нацисти вбили від 5,5 до 6,1 млн євреїв, ромів, представників інших груп і нацменшин, інвалідів, політичних супротивників (у т.ч. від 2,2 до 2,5 млн на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні).

Аби вшанувати та зберегти пам’ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня - Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

В Україні на державному рівні Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту щорічно відзначають з 2012 року відповідно до постанови Верховної ради України від 5 липня 2011 року № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру».

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Для України печальним символом Голокосту є Бабин Яр. Під час Великої Вітчизняної війни фашисти використовували це урочище в Києві як місце масових розстрілів.

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я яких Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...

Альбом: 27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Дата публікації: 08:30 27.01.2018