Що треба знати про кір
Що треба знати про кір

Поділитися новиною:

Що треба знати про кір

Інформує лікар ЗПСМ АЗПСМ смт Нова Водолага Н.Д. Тимченко

  Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

  Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів.

  Найбільш небезпечним захворювання є для дітей до 5 років та вагітних жінок.

  Кір починається гостро з симптомів інтоксикації: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель,  запалення слизової оболонки очей, потім з’являється  червоний висип на  обличчі, голові та  на тулубі і кінцівках. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

  Захворювання може призвести до тяжких ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Якщо у вас  виникла підозра на захворювання на кір, негайно викликайте сімейного лікаря додому. 

  За минулий рік кількість хворих на кір в Україні зросла у 43 рази у порівнянні з 2016 роком та було зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Такі дані наводить Центр громадського здоров’я МОЗ України. 

  Кір не має  спеціального лікування і єдиним захистом від нього є вакцинація.

  На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

  Низький рівень вакцинації і слабкий імунітет лікарі називають однією з основних причин захворювання та  поширення хвороби.

  На жаль, у 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення  проти кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. За даними МОЗ зараз в Україні вакциновано 80% дітей першого року життя.

  Захист від кору потрібний, якщо:

- дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.

- дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно зробіть його, звернувшись до вашого медичного закладу.

- дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.

- ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.

- дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.

- підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору - їм також потрібна вакцинація.

  Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцина зарекомендувала себе як безпечний  та ефективний спосіб профілактики.

  На сьогоднішній день, у лікарняних установах Нововодолазької об’єднаної територіальної громади в достатній кількості є безкоштовна вакцина проти кору Європейського виробництва.      

  Шановні батьки, у вас є можливість провести щеплення своїм дітям. У вас ще є час. А ще вакцинація - це наш обов’язок: перед нашими дітьми, рідними, громадою і всіма людьми, що мешкають поруч з вами.

 

 

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/739 | Переглядів: 319Дата публікації: 15:38 30.01.2018
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ державного архітектурно-будівельного контролю Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту та юридичних питань Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих