Що треба знати про кір

Що треба знати про кір

Інформує лікар ЗПСМ АЗПСМ смт Нова Водолага Н.Д. Тимченко

Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів.

Найбільш небезпечним захворювання є для дітей до 5 років та вагітних жінок.

Кір починається гостро з симптомів інтоксикації: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель,  запалення слизової оболонки очей, потім з’являється  червоний висип на  обличчі, голові та  на тулубі і кінцівках. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Захворювання може призвести до тяжких ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Якщо у вас  виникла підозра на захворювання на кір, негайно викликайте сімейного лікаря додому.

За минулий рік кількість хворих на кір в Україні зросла у 43 рази у порівнянні з 2016 роком та було зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Такі дані наводить Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Кір не має  спеціального лікування і єдиним захистом від нього є вакцинація.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Низький рівень вакцинації і слабкий імунітет лікарі називають однією з основних причин захворювання та  поширення хвороби.

На жаль, у 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення  проти кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. За даними МОЗ зараз в Україні вакциновано 80% дітей першого року життя.

Захист від кору потрібний, якщо:

- дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.

- дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно зробіть його, звернувшись до вашого медичного закладу.

- дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.

- ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.

- дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.

- підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору - їм також потрібна вакцинація.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцина зарекомендувала себе як безпечний  та ефективний спосіб профілактики.

На сьогоднішній день, у лікарняних установах Нововодолазької об’єднаної територіальної громади в достатній кількості є безкоштовна вакцина проти кору Європейського виробництва.

Шановні батьки, у вас є можливість провести щеплення своїм дітям. У вас ще є час. А ще вакцинація - це наш обов’язок: перед нашими дітьми, рідними, громадою і всіма людьми, що мешкають поруч з вами.

Web-адреса: vodolaga-gromada.gov.ua/news/id/739 | Переглядів: 319Дата публікації: 15:38 30.01.2018