Що треба знати про кір
Що треба знати про кір

Що треба знати про кір

Інформує лікар ЗПСМ АЗПСМ смт Нова Водолага Н.Д. Тимченко

  Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

  Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів.

  Найбільш небезпечним захворювання є для дітей до 5 років та вагітних жінок.

  Кір починається гостро з симптомів інтоксикації: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель,  запалення слизової оболонки очей, потім з’являється  червоний висип на  обличчі, голові та  на тулубі і кінцівках. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

  Захворювання може призвести до тяжких ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Якщо у вас  виникла підозра на захворювання на кір, негайно викликайте сімейного лікаря додому. 

  За минулий рік кількість хворих на кір в Україні зросла у 43 рази у порівнянні з 2016 роком та було зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Такі дані наводить Центр громадського здоров’я МОЗ України. 

  Кір не має  спеціального лікування і єдиним захистом від нього є вакцинація.

  На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

  Низький рівень вакцинації і слабкий імунітет лікарі називають однією з основних причин захворювання та  поширення хвороби.

  На жаль, у 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення  проти кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. За даними МОЗ зараз в Україні вакциновано 80% дітей першого року життя.

  Захист від кору потрібний, якщо:

- дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.

- дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно зробіть його, звернувшись до вашого медичного закладу.

- дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.

- ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.

- дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.

- підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору - їм також потрібна вакцинація.

  Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцина зарекомендувала себе як безпечний  та ефективний спосіб профілактики.

  На сьогоднішній день, у лікарняних установах Нововодолазької об’єднаної територіальної громади в достатній кількості є безкоштовна вакцина проти кору Європейського виробництва.      

  Шановні батьки, у вас є можливість провести щеплення своїм дітям. У вас ще є час. А ще вакцинація - це наш обов’язок: перед нашими дітьми, рідними, громадою і всіма людьми, що мешкають поруч з вами.

 

 

Переглядів: 521
Дата публікації: 15:38 30.01.2018
Селищний голова

Шановні друзі!

Радий вітати вас на офіційному сайті Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади. Сайт був створений з метою оперативного інформування про життя та здобутки об’єднаної громади. Сповідуючи принципи відкритості та прозорості роботи, сподіваюся, що кожен із вас знайде тут потрібні, корисні й цікаві відомості про наш рідний край.

Запрошую до співпраці інвесторів та підприємців, адже Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада має широкі перспективи для успішного розвитку та процвітання.

З повагою, Олександр Єсін, Нововодолазький селищний голова

Електронні петиції
Виконавчі органи ради
Відділ земельних відносин, комунальної власності, підприємництва, податків і зборів Нововодолазької селищної радиВідділ культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної радиВідділ економічного розвитку та інвестицій Нововодолазької селищної радиВідділ державного архітектурно-будівельного контролю Нововодолазької селищної радиВідділ освіти Нововодолазької селищної радиТериторіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Нововодолазької селищної радиВідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, інфраструктури, транспорту та охорони навколишнього середовища Нововодолазької селищної радиВідділ у справах дітей, сім'ї та з питань соціального захисту населення Нововодолазької селищної радиЗагальний відділ Нововодолазької селищної радиСектор взаємодії з правоохоронними органами, з питань цивільного захисту Нововодолазької селищної радиФінансовий відділ Нововодолазької селищної радиСлужба у справах дітей Нововодолазької селищної радиВідділ бухгалтерського обліку Нововодолазької селищної ради

Центр надання адміністративних послуг Нововодолазької селищної ради

Вісник Нововодолазької громади

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нововодолазька селищна рада Харківської області >>>