Круглий стіл з приватними роботодавцями

Днями в Нововодолазькому районному центрі зайнятості за круглим столом зустрілися представники служби зайнятості, Державної фіскальної служби, соціального захисту, представник об’єднаної територіальної громади, банківської установи та приватні підприємці для визначення дієвих напрямків спільної праці в Нововодолазькій територіальній громаді

Запорукою успіху в кожній окремій сфері діяльності є налагодження тісних взаємовідносин з соціальними однодумцями. Головними партнерами в цьому виступають довіра, відкритість та обізнаність в актуальних питаннях.

Недарма входить у традицію проведення зустрічей роботодавців району з представниками установ та організацій, до компетенції яких входить надання різних соціальних послуг, у тому числі контроль за додержанням основних норм законодавства у сфері зайнятості та легалізації трудових відносин.

Саме обговоренню актуальних питань сьогодення і була присвячена зустріч, що відбулася.

Директор Нововодолазького районного центру зайнятості Алевтина Цимбал проінформувала про переваги співпраці зі службою зайнятості, адже ті державні програми, що зараз існують, можуть сприяти розвитку діяльності, особливо якщо це суб’єкт малого бізнесу, адже відшкодування єдиного внеску протягом року та відшкодування заробітної плати за працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб полегшує податкове навантаження  на роботодавця.

Спеціаліст у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про працю Нововодолазької селищної ради  Віта Пархоменко вкотре наголосила, що роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. За підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту) відповідно до статті 265 КЗпП України за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Головний державний інспектор Нововодолазького відділення Південної ОДПІ ГУ ДФС Людмила Віра попередила про необхідність дотримання законодавства про працю, інформувала про порядок нарахування та сплати податків згідно чинного законодавства.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Нововодолазької РДА  Артем Андреєв також підкреслив важливість легального працевлаштування та наголосив на необхідності правильності заповнення звітів при наданні інформації  про новостворені робочі місця.

Керуюча філією ХОУ АТ «Ощадбанк» Лариса Хільченко довела інформацію про існування мікрокредитів, спрямованих на підтримку малого бізнесу, та наявність затвердженої районною радою програми щодо часткової компенсації проценту за кредити, надані Ощадбанком.

Під час жвавого обговорення за круглим столом був порушений ще ряд особистих проблемних питань, що турбували  учасників.  Підприємці отримали на них вичерпні відповіді.

Підбиваючи підсумки, всі присутні дійшли до єдиного рішення щодо користі таких зустрічей, адже в результаті тісної співпраці на роботодавців  чекають  нові можливості.

Альбом: РЦЗ
Дата публікації: 15:59 24.04.2018