Бюджет участі (громадський бюджет) у Нововодолазькій селищній об’єднаній територіальній громаді

Цього року Нововодолазька селищна об’єднана територіальна громада впроваджує Бюджет участі (громадський бюджет), що надасть мешканцям громади шанс перетворити свою ОТГ на «ОТГ своєї мрії», пропонуючи проекти, які будуть реалізовані селищною радою протягом року.

В березні 2018 року Нововодолазьку селищну об’єднану територіальну громаду було відібрано для реалізації проекту Фундації ПАУСІ «Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету», який здійснюється у рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є однією з Ініціатив інфраструктурної програми для України та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Уряду Німеччини.  В рамках проекту будуть проведені семінари, тренінги щодо стандартів впровадження громадського бюджету; форуми з обговорення пріоритетів розвитку громади й підготовки проектів громадського бюджету; будуть надані консультації на різних етапах розвитку громадського бюджету; здійснюватиметься фінансова підтримка інформаційно-комунікаційної кампанії та ін.

В рамках реалізації Бюджету участі (громадського бюджету) будь-який мешканець Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади (від 14 років) зможе подати проект, пов’язаний з покращенням життя в громаді, взяти участь у конкурсі, рекламувати та просувати свій проект, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету на поточний рік.

Голосування мешканців громади, за заявлені проекти, буде відбуватися, як в електронному вигляді, на сайті ОТГ, так і в паперовому, за допомогою бюлетенів у пунктах голосування.

Мешканці Нововодолазької селищної ОТГ матимуть можливість подати проекти з таких напрямків: безпека та громадський порядок; дорожньо-транспортна інфраструктура; енергозбереження; комунальне господарство; культура та туризм; спорт; навколишнє середовище; освіта; охорона здоров’я; соціальний захист; телекомунікації, зв'язок та інформаційні технології, інше.

Таким чином, Бюджет участі – це інструмент активних громадян для зміни громади на краще. Це спосіб включення жителів, які постійно проживають на території Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади, до прийняття рішень щодо розподілу частини бюджету розвитку ОТГ, залучення їх до участі у бюджетному процесі та надання можливості для вільного доступу до інформації, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності Нововодолазької селищної ради та її виконавчих органів.

Дата публікації: 15:16 20.04.2018