Побудовано на платформі

Бездоглядність серед дітей

14.05.2021

На даний час незахищеною категорією у будь-якій країні є діти, які проживають в сім'ях, що потребують допомоги від суспільства у вирішенні своїх проблем. Більшість таких сімей, як правило, перебувають у складному матеріальному, психологічному, емоційному становищі. Не бажаючи примиритися з реальністю, діти йдуть з рідних домівок
Бездоглядними, безпритульними називають дітей, які були покинутими батьками або самі залишили сім'ю чи дитячі заклади, в яких перебували і не мають певного місця проживання.

З метою подолання основних причин дитячої бездоглядності необхідно ще на ранній стадії виявляти сім'ї, які мають низький рівень виховного потенціалу, вживати заходів для запобігання соціальному сиріцтву.

Робота Служба у справах дітей Нововодолазької селищної ради спрямована на своєчасне і ефективне реагування на існуючі негативні тенденції в дитячому середовищі.

Вихід дитини із сім’ї трапляється зазвичай через педагогічну некомпетентність батьків. Найчастіше втечі з дому здійснюють підлітки в 10-13 років.

Основними побудниками до втечі є:

- приналежність до соціально неблагополучної сім’ї;

- сором за батьків (наприклад, алкоголіків, негідно себе ведуть з оточуючими людьми тощо);

- байдужість батьків до труднощів їхніх дітей у школі;

- конфлікти між однокласниками та вчителями.

Походи підлітків з дому можуть відбуватися під впливом друзів. У подібних випадках слід не тільки припиняти такий спосіб життя підлітка, але і зробити для нього привабливим перебування в родині, учнівському колективі, громадськості.

Просимо Вас, у разі виявлення Вами безпритульних дітей, зателефонувати за наступними номерами:

- РВ УМВС – 102;

- ЦРЛ – 103;

- Служба у справах дітей  - 4-27-22;

- КУ « Територіальний центр соціального обслуговування» ( надання соціальних послуг) – 4-47-56.

Пам’ятайте, що кілька хвилин витраченого Вами часу, може врятувати дитяче життя!

2018 © Усі права захищено
Побудовано на платформі