«Збереження родинного кола»
Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя. Діти мають бачити все тільки добре та розуміти "хочу" і "треба".
Любов і повага між членами родини краще за будь-яку лекцію дадуть зрозуміти дитині, що сімейне життя – це, насамперед, рівноправність у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання зробити для неї добро, виявляти ніжність та взаємну повагу.
Завдання дорослого – попередити, застерегти, пояснити, вказати на можливі наслідки, але дати можливість дитині діяти самостійно, здійснювати свій власний вибір. Тоді, навіть зробивши помилку, дитина навчиться думати, відповідати за свої вчинки, за себе, бути самостійною.
10 "золотих правил" виховання щасливих дітей
- стимулюйте інтелект дитини
- формуйте самоповагу
- навчіть дитину спілкуватися
- пильнуйте, щоб дитина не стала "залежною" від комп’ютера чи телевізора
- виховуйте відповідальність і порядність
- навчіть дитину шанувати сім’ю
- у кожної дитини має бути гарний друг
- будьте вимогливими
- привчайте дитину до праці
- не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі
При вихованні необхідно пам’ятати, що кожна дитина бере приклад зі своїх батьків, рівняється на них. Всі вчинки, здійсненні дорослими вона вважає істинно правильними та незаперечними. Тому потрібно досить уважно підійти до розвитку та становлення особистості дитини, так як саме від батьків залежить, який характер чи звички будуть притаманні їхній дитині. У більшості випадків саме погані приклади формують з них емоційно нестабільних людей, вчинки яких досить часто мають негативний характер.
Виховання – це робота не тільки над становленням майбутнього члена суспільства, але й над собою, так як всі вчинки та дії батьків можуть відобразитись на ній в майбутньому та відбитись на психологічній стабільності.
Будьте уважні до того, що ви говорить своїм дітям. Дорослі недостатньо контролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі батьки звертаючись до дитини, називаючи їх поганими словами: ледарем, дурнем, нездарою. Цим батьки і вихователі гублять дітей. Діти, піддаючись навіюванню, через деякий час, дійсно, стають недопитливими, ледачими і нездатними.
Робіть все для того, щоб діти не втратили довіри до Вас. Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і підкорятися їм. Це одне з основних правил виховання дітей в дружній і люблячій сім’ї.