Побудовано на платформі

Безпека людини понад усе!

29.04.2021

28 квітня 2021 року відбулась консультативно-інформаційна зустріч голови Харківської міської організації «Жіноча громада», експерта Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні з програм протидії торгівлі людьми Білецької Ольги Володимирівни з працівниками  Відділу соціального захисту, Службою у справах дітей, Комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  Нововодолазької територіальної громади.

Захід був проведений в онлайн режимі.

Метою проведення зустрічі є співпраця Нововодолазької територіальної громади і Харківської міської організації «Жіноча громада» в галузі протидії торгівлі людьми.

Учасники зустрічі констатували, що в умовах економічного спаду, що пов'язаний із кризою коронавірусу, у минулому році значно збільшилась кількість жертв внутрішньої торгівлі людьми. При цьому злочинці часто використовують фактор протиепідемічних обмежень та шукають потенційних жертв з використанням соціальних мереж. Окрім «традиційних» форм експлуатації – примусової проституції, примусового жебрацтва та втягнення у злочинну діяльність, примусової праці у сферах текстильного та сільськогосподарського виробництва, в умовах зростаючого безробіття додалися такі форми торгівлі людьми, як використання у збройних конфліктах, експлуатація людей на будівництві та у домашніх роботах. Так за даними Міжнародної організації з міграції у 2020 році від трудової експлуатації постраждали 97% виявлених жертв торгівлі людьми і 68% «трудових жертв  становлять чоловіки. Кількість осіб, яким у 2020 році Міністерство соціальної політики встановило статус особи, постраждалої від торгівлі людьми станом на 03.12.2020 – 132 особи, з них  114 особи постраждали на території України.

На зустрічі були обговорені повноваження виконавчих органів місцевого самоврядування у галузі протидії торгівлі людьми.

Частиною 2 статті 5 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми: Органи місцевого самоврядування беруть участь у здійсненні заходів, спрямованих на попередження торгівлі людьми.

З 1 січня 2020 року вступив в дію Закон України «Про соціальні послуги» у відповідності до якого надання комплексних спеціалізованих соціальних послуг особам, постраждалим від торгівлі людьми забезпечується в тому числі виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад, створених в ході проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Наказом Міністерства соціальної політики України 30.12.2020 №868 затверджені Методичні рекомендації щодо організації та забезпечення діяльності територіальної громади у сферах соціального захисту населення та захисту прав дітей.

Зокрема, до відання виконавчих органів сільських, селищних міських рад належать наступні повноваження органів місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми:

• Планування, затвердження, забезпечення фінансування та виконання відповідних місцевих програм, розроблених за результатами визначених потреб територіальної громади – у тому числі проведення заходів / інформаційних кампаній щодо запобігання торгівлі людьми.
  • Виконання загальнодержавних і регіональних програм з протидії торгівлі людьми на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
  • Співпраця з громадськими об’єднаннями щодо запобігання насильству і протидії торгівлі людьми;
  • Підвищення компетенції /кваліфікації працівників структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, які оцінюють потреби і надають соціальні послуги особам, постраждалим від торгівлі людьми;
  • Виявлення постраждалих від торгівлі людьми осіб, членів громади, (зокрема, шляхом отримання повідомлення про таку особу чи самозвернення особи) і надання їм соціальної допомоги покладається на підрозділ соціального захисту населення територіальної громади
2018 © Усі права захищено
Побудовано на платформі