Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Сирітство є однією з найбільш актуальних сучасних проблем українського суспільства

Інформація
28.04.2021

Дитина-сирота  це  дитина,  в  якої  померли чи загинули
батьки;  діти,  позбавлені батьківського піклування,  це діти, які
залишилися  без  піклування  батьків  у  зв'язку з позбавленням їх
батьківських  прав,  відібранням   у   батьків   без   позбавлення
батьківських  прав,  визнанням  батьків  безвісно відсутніми  або
недієздатними,  оголошенням їх померлими,  відбуванням покарання в
місцях  позбавлення  волі  та  перебуванням  їх  під вартою на час
слідства,  розшуком їх органами  внутрішніх  справ,  пов'язаним  з
ухиленням  від  сплати  аліментів та відсутністю відомостей про їх
місцезнаходження,  тривалою хворобою батьків,  яка перешкоджає  їм
виконувати  свої  батьківські  обов'язки,  а також підкинуті діти,
батьки яких  невідомі,  діти,  від  яких  відмовилися батьки,  та
безпритульні діти.

Соціальний захист є однією з основних функцій держави, головним завданням якої є соціальний захист дітей, тобто створення належних умов для фізичного, інтелектуального та духовного розвитку дитини й підготовка до самостійного життя.

Основними засадами державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа є: створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї; виховання та утримання дітей за принципом родинності; сприяння усиновленню дітей, створення системи заохочення та підтримки усиновлювачів; забезпечення пріоритетних форм влаштування; захист майнових, житлових та інших прав та інтересів таких дітей; створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, підготовки дітей до самостійного життя; забезпечення права на здоровий розвиток; забезпечення соціально-правових гарантій; створення умов для надання психологічної, медичної та педагогічної допомоги; формування системи соціальної адаптації; забезпечення вільним вибором сфери професійної діяльності, яка б оптимально відповідала потребам та бажанням особистості дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Зазвичай більшість людей знають про те, що така проблема існує, але найчастіше ніхто не замислюється над тим які причини, чинники та фактори зумовили виникнення сирітства. На наш погляд, кожен про це повинен знати, адже тільки тоді, коли відоме коріння проблеми її можна попередити.

 

2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше